İki yıl üst üste ‘En Yenilikçi Marka’ seçildi

Vestel, dünyanın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışması Plus X Award 2019’dan 8 ürünü ile 32 ödül alarak Beyaz Eşya kategorisinde en çok ödül kazanan firma oldu.

İki yıl üst üste ‘En Yenilikçi Marka’ seçildi

Dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Plus X Award’da, teknoloji dünyasına kattığı yeniliklerin yanı sıra tasarım alanında da dikkatleri üzerine çeken Vestel, 8 ürünü ile ödül kazandı. Almanya’nın eski Parlamento Binası’nda düzenlenen ödül töreninde Vestel’in ödüllerini Endüstriyel Tasarım Müdürü Caner Yıldız, PlusX CEO’su Donat Brandt’dan aldı.

Vestel, dünyaca ünlü markalarla yarıştığı Beyaz Eşyalar kategorisinde sekiz ürünü ile ödül alırken, Vakum Teknolojili Buzdolabı, HidroJet Çamaşır Makinesi, Sıcak Hava Kalkanı Teknolojili Ankastre Fırın ve Sihirli Dokunuş Teknolojili Bulaşık Makinesi ise kendi kategorilerinin ‘Yılın En İyi Ürün’leri seçildi. Vestel’in ödül alan diğer beyaz eşyaları da A Serisi Bulaşık Makinesi, T Serisi Çamaşır Kurutma Makinesi, Ses Kontrol Teknolojili Buzdolabı ve Akıllı Jet Çamaşır Makinesi oldu. Vestel ayrıca, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘En Yenilikçi Marka’ seçildi.

Vestel ürünlerinin teknolojileriyle olduğu kadar tasarımlarıyla da dünyanın dikkatini çektiğini belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan, her bir ürünün kullanıcı dostu olması, şık görünmesi, kullanılan materyallerin çevreye duyarlı olması için özen gösterdiklerini aktarıyor. Teknolojinin ulaştığı son noktaya kadar gittiklerini ve ürünlerini yenilikçi anlayışla tasarladıklarını ifade eden Erdoğan, bu ödüllerin ne kadar doğru yolda olduklarını, tüketiciyi ne kadar iyi tanıdıklarını çevreye ne kadar önem verdiklerini gösterdiklerini ifade etti.  Erdoğan, başta 1600 kişilik Ar-Ge kadroları ve tasarım ekipleriyle olmak üzere tüm Vestel çalışanlarını kutladığını söyledi.

İnovatif teknolojilerin ödüllendirildiği ve dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda markanın aday gösterildiği yarışmada; yenilik, tasarım, yüksek kalite, kullanım kolaylığı, işlevsellik, ergonomi ve ekoloji kriterlerine göre ürünlerinin yenilikçiliğini ön plana çıkaran markalar onurlandırılıyor. 16 yıldır düzenlenen ve her yıl teknoloji, spor ve yaşam alanlarında dünyanın önde gelen markalarının yarıştığı Plus X Award’da şirketlerin inovatif yaklaşımları cesaretlendirilerek gelişimleri ve inovasyon alanında rekabet güçlerini artırmaları destekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 10:55
YORUM EKLE

Polinet

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler