İKİ ÖDÜLE BİRDEN LAYIK GÖRÜLDÜ

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam’ın Faaliyet Raporu, MerComm tarafından bu yıl 34. kez düzenlenen ve dünyanın en prestijli faaliyet raporu yarışmalarından olan ARC’de (Annual Report Competition) iki ödüle layık görüldü.

İKİ ÖDÜLE BİRDEN LAYIK GÖRÜLDÜ
Endüstrideara

Faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak bilinen bağımsız ödül kuruluşu MerComm tarafından 34.sü düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışması olan ARC ödüllerinin sonuçları açıklandı. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj, kimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam‘ın Faaliyet Raporu, iki ödüle birden layık görüldü.

CAM SEKTÖRÜNDE TEK ÖDÜL ALAN RAPOR 

Şişecam Faaliyet Raporu, geleneksel faaliyet raporu kategorisinde “Gümüş”, “Kusursuz Uyum Mükemmel İşleyiş” konseptinde ise kurgulanan kapak ve tasarım kategorisinde “Bronz” ödülün sahibi oldu. Düzenlenen yarışmada bu yıl 1690 rapor faaliyet raporu değerlendirmeye alındı, Türkiye’den 101 firma başvuruda bulundu. Şişecam Faaliyet Raporu, cam sektöründe tek ödül alan rapor oldu.
1987 yılından bu yana sahiplerini bulan ABD merkezli ARC Ödülleri, bugün dünyada herhangi bir yayın ya da ticaret organizasyonuyla bağı bulunmayan tek faaliyet raporu yarışması olma özelliği taşıyor. Büyük kuruluşlardan orta ölçekli şirketlere, devlet kurumlarından STK’lara ve faaliyet raporu ajanslarına kadar geniş bir katılımcı profilinin başvuru yapabildiği yarışma, faaliyet raporlarını yaratıcılık ve yenilikçilik anlayışı ile hazırlayan firmaları ödüllendirmek ve çalışmalarını uluslararası alanda duyurmak hedefiyle gerçekleştiriliyor.
 


 

YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını