banner1322
x

İKİ DEV PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Akman Holding, Kanada’daki şirketi SAMM Developments aracılığıyla ülkede 2’nci dev projesine başladı. Kanada'nın Ontario Eyaleti Bölge Meclis Üyesi Michael Ford ile Holiday Inn Başkanı Jonathan Lund’un katılımıyla gerçekleşen törenle temeli atılan Regal Plaza Kompleksi, bölgenin en büyük akıllı ve çevreci karma projesi olacak.

İKİ DEV PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASTI
Endüstrideara

YELİZ YİRMBEŞ LALE - Türkiye’de inşaat, turizm, gıda gibi sektörlerde 40 yıldır faaliyet gösteren Akman Holding, Kanada’daki gücü SAMM Developments ile ülkede 2’nci büyük başarı öyküsünü yazacak. Toronto’da, bölgenin en büyük projesi The Kennedy Condominiums’ı tamamlayan şirket, karma proje modeline akıllı ve çevreci donanımıyla yeni bir yaklaşım kazandıran Regal Plaza Kompleksi’nin temelini attı. Proje, hızı ve kalitesiyle küresel inşaat pazarından yüzde 4,6'lık paya alan Türkiye’nin dünyadaki vitrinine önemli bir değer kazandıran Akman Holding’in yenilikçi yüzünü yansıtıyor. Uluslararası yatırımcılar kadar kamu otoritelerinden de tam not alan projenin temel atma töreni, Kanada'nın Ontario Eyaleti Bölge Meclis Üyesi Michael Ford ile Holiday Inn Başkanı Jonathan Lund’un katılımıyla, pandemi koşullarında kısmi bir katılımla düzenlendi.

Devler otoritelerinden destek 

Aynı zamanda Kanada'nın Ontario Eyaleti Başbakanı Doug Ford’un yeğeni olan Michael Ford, tören sırasında yaptığı konuşmada Akman Holding’in gayrimenkul ve inşaat ile turizm sektörlerindeki köklü tecrübelerine güvendiklerini, şirketin ülkede imza attığı ve planlayacağı projeleri desteklediklerini kaydetti.

Bölgenin en büyük karma projesi

Temel atma töreninde yaptığı konuşmada; 130 milyon dolarlık yatırımla, Toronto’nun en prestijli bölgesinde, 40 bin metrekarelik alanda yükselecek proje ile iş ve yaşamı barındıran, akıllı ve çevreci, 5 yıldızlı dev komplekse imza atacaklarını vurgulayan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, daha önce hayata geçirdikleri The Kennedy Condominiums projesi ile Kanada’da inşaat sektörünün dinamiklerini sahada görerek kısa sürede önemli bir konuma yükseldiklerini belirterek,  projelerinin itüm süreçlerinde gösterdikleri üstün performans ile Türk inşaat sektörünün gücünü kanıtladıklarını aktardı. Avrupa’da hayata geçirdikleri karma projelerle de tecrübe edindiklerini belirten Akman, temelini attıkları Regal Plaza Kompleksi ile bölgenin en büyük karma projesine imza atacaklarını vurguladı. Şirketlerinin Kanada’daki 2’nci büyük başarı hikâyesini yazacaklarının altını çizen Akman, “Regal Plaza Kompleksinin, merkezi konumu, üst düzey donanımı, akıllı ve çevreci yönüyle imza projelerimizden biri olacağını vurguladı. Projenin ofis bloğunu Nisan 2021’de satışa sunacaklarını dile getiren Akman, alışveriş merkezi kısmında kiralama yöntemiyle ilerleyeklerini belirtti.

Akman Holding olarak Türk inşaat sektörünün hızını ve kalitesini temsil ederek fark yaratan, büyük çaplı imza projeleri gerçekleştirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Ali Akman, Kanada’daki şirketleri aracılığıyla bölgede fark yaratan bir marka yarattıklarını,  inşaatın yanı sıra turizm sektöründeki deneyimleriyle marka değerlereini daha da yukarılara taşıdıklarını kaydetti. Bugün toplam bin 600 yatak kapasiteli 6 otellerinin bulunduğunu dile etiren Akman, önümüzdeki dönem için yine fark yaratan, büyük ölçekli 3 yeni proje için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Akman Holding’in bölgede 2’nci bir başarı öyküsü yazacağı dev plaza kompleksinin, Bölgenin en büyük projesi olma özelliğini taşıyan 130 bin metrekarelik inşaat alanı olan The Kennedy Condominiums projesiyle Türk ve yabancı yatırımcıların dikkatini çeken şirketin, projensinin Mart 2023’te tamamlanacağını aktarıyor. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 14:37
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını