İHRACAT PAYINI ARTIRMAYA ODAKLANDI

Pandemi gündeminden önce de tüm enerjilerini harcadıkları noktanın ihracat olduğunu belirten Luftsis Genel Müdür Yardımcısı Eda Gürses, distribütörlüğünü yaptıkları faaliyetler haricinde üretimini gerçekleştirdikleri ürünlerinde, ihracat paylarını artırmak ana hedeflerinin olduğunu söyledi.

İHRACAT PAYINI ARTIRMAYA ODAKLANDI
Robot Zirvesi

2020 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu yüzyılın en bilinmez ve karamsar yılını yaşadığımız bir gerçek. Tüm tehditlerin bir arada yaşandığı ve hiçbir aksiyonun planının tutmadığı unutamayacağımız ve kesinlikle iyi hatırlamayacağımız bir yıl olduğu kesin. Küresel ekonomideki durgunluk ve belirsizlik inşaat sektöründe aşağı yönlü baskı yaratmaya devam etse de, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan sektör büyüme potansiyelini korumaktadır. Rakamlar sektörün parlak günlerine kısa sürede dönemeyeceğine işaret etse de yine de karamsar bir bakış açısı sergilememiz gerekiyor. Olumsuz koşullardaki fırsatları görmeye ve değerlendirmeye odaklandığımızı söyleyebilirim.

Luftsis 2021 yılında hangi konulara odaklanacak neler?

2021 bizim için ihracat ağırlıklı bir yıl olacak. Pandemi gündeminden önce de tüm enerjimizi harcadığımız nokta zaten burasıydı. Distribütörlüğünü yaptığımız faaliyetler haricinde üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz de, ihracat payımızı artırmak ana hedefimiz.2019’dan başlayarak alt yapısını güçlendirdiğimiz ihracat bakış açımız şu anda bir fırsat sağladığını söyleyebilirim. 
 

YORUM EKLE

Legend Art

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını