İHRACAT ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ

Sena Yapı halen çalıştığı Avrupa ve Amerika’daki yapı market zincirine sahip büyük firmalara daha büyük metrajlarda malzeme göndermeyi, yeni ürünlerini piyasaya sürüp yerleştirmeyi, amazon.de ve amazon.com satışlarını arttırmayı hedefliyor.

İHRACAT ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ
Endüstrideara

Sena Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Cin, 2022 gündemini paylaştı. “Sektörün önde gelen üreticisi olarak dekoratif duvar panellerimizle Almanya- Hollanda- USA ve diğer ülkeler olmak üzere satışlarımız her ay 2 veya 3 adet tır veya konteyner bazında gerçekleşiyor” diyen Şenol Cin, önümüzdeki hedefledikleri pazarlar ile ilgili ise “Kanada – Avustralya – İskandinavya – bölgelerine numune gönderimi ve karşılıklı diyaloglar kuruldu” dedi.

İHRACATIN GELİŞMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

İhracat çalışmalarında yararlandıkları kaynaklar hakkında bilgiler veren Cin, bunları, yurtiçi ve yurtdışı fuarları, müşteri adaylarının internet siteleri ve Sena Yapı’ya ait internet sayfaları olarak özetledi. Bu kaynaklardan yeni müşteriler bulduklarını açıklayan Şenol Cin, ihracatın gelişmesi için yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: “Öncelikle düşük fiyatlı kalitesiz malzemenin pazarı bozmasını engellemek gerekir. Neredeyse tüm ülkelerde tek satıcı (bayii) uygulamasının talep edilmesi ve bu tek satıcının yeterli miktarda malzeme alamaması ihracatı düşüren en büyük etkenlerden birisi. Lojistik navlun bedellerinin de ciddi olarak düşmesi gerekmektedir. Çok kısa sürede aşırı derecede yükselmiş olan ve her gün yükselmeye devam eden hammadde, yardımcı malzemeler, elektrik, doğalgaz gibi üretimi büyük oranda etkileyen noktalara yapılan aşırı yüklü zamların da düşürülmesi ve daha fazla zammın önüne geçilmesi gerekmektedir” dedi. 
 

YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını