banner1322
x

HİNDİSTAN PAZARINA ODAKLANACAK

Bu yıl 7’nci sanal ticaret heyetini Hindistan ve Pakistan pazarlarına düzenleyecek olan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB)'nin Başkanı Tahsin Öztiryaki, hedeflerinin bu ülkelerdeki büyük altyapı projelerinde yer almak olduğunu söyledi.

HİNDİSTAN PAZARINA ODAKLANACAK
Endüstrideara

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Bu yılın ilk 8 ayında 5,21 milyar dolar ihracat gerçekleştiren İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), ihracat çalışmalarını arttırmak üzere çalışmalarına sürdürüyor. 5-8 Ekim tarihleri arasında Hindistan’a, 12-15 Ekim tarihleri arasında ise Pakistan’a sanal ticaret heyeti düzenleyecek olan İDDMİB, iki önemli pazara odaklandı: Dünya Demir ve Demir Dışı Metaller ithalatında yüzde 1,70 ola Hindistan veyüzde 0,12 paya sahip olan  Pakistan pazarlarına.  

HEDEF ALT YAPI PROJELERİ 

Firmaların rekabet güçlerini artırmaya ve yeni iş ilişkileri geliştirmelerini sağlamalarına yönelik faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, 365 gün ürün sergilemelerine imkan tanıyacak web portal için çalışmalarıının devam ettiğini açıkladı. Ekim itibariyle toplamda 7 sanal ticaret heyeti gerçekleştireceklerini ifade eden Öztiryaki, bugüne kadar gerçekleşen sanal heyetlerde 140 üye firmalarının, 1.000’in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdiğini açıkladı. Firmalardan gelen olumlu geri bildirimlerin doğru işlerde ilerlediklerinin ispatı olduğunu aktaran Öztiryaki, Hindistan ve Pakistan hedef ülkelerden olduğunu dile getirerek, her iki ülkede devam eden altyapı, karayolu, havalimanı, terminal ve liman gibi büyük projelere çözüm sunmayı amaçladıkalrını söyledi. Bir sonraki sanal heyetlerinin Suudi Arabistan’a yönelik olacakğını açıklayan Öztiryaki,  Ekim, Kasım ve Aralık 2020’de planlanan sektörel sanal heyetler ile firmalarına pazar paylarını artırma kapsamında öncülük etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 20:23
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını