banner1322
x

HİLTİ YANGINA “DUR” DİYOR

İnşaat el aletleri sektöründe faaliyet gösteren Hilti, Ar-Ge destekli patentli ürünleriyle yangınla mücadele konusunda etkin rol oynayacak teknolojiler geliştiriyor.

HİLTİ YANGINA “DUR” DİYOR
Endüstrideara

Can ve mal kayıplarının yanı sıra doğal yaşama da büyük zarar vererek ekolojik dengeyi bozan doğal afetlerden biri olan yangınlar; bilgisizlik, önlem yetersizliği, kazalar, deprem gibi birçok nedenden dolayı oluşabiliyor. Yangınla mücadelede ise alınacak önlemler hayat kurtarıyor. “Yangından Korunma Haftası” kapsamında açıklamada bulunan Hilti Türkiye Enerji ve Endüstri Satış Direktörü Mehmet Soydemir, Hilti’nin UL listeli yangın durdurucu ürünleri ile enerji sektörü gibi tehlikeli iş kolları sınıfına giren alanlar ve endüstriyel tesisler başta olmak üzere pek çok farklı alanda önleyiciliği bir üst noktaya taşıdığını ifade etti. Pasif yangın durdurucular kulvarında geliştirdiği inovatif ürünlerle dünya genelinde fark yarattıklarını söyleyen Mehmet Soydemir, Türkiye’de yangınların ve dolayısıyla yangından kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesini amaçladıklarını vurguladı.

YANGINI ÇIKTIĞI YERE HAPSEDİYOR 

Enerji tesisleri ve fabrikalar gibi endüstriyel alanda faaliyet gösteren yapılarda yangın güvenliğini sağlamak için Hilti’nin gerekli standartları sağladığını belirten Soydemir; “Araştırmalar gösteriyor ki, yangın esnasında duman zehirlenmesi sebebiyle hayatını kaybedenlerin oranı yüzde 60’ı buluyor. Ölümlerin yüzde 57’si ise yangının meydana geldiği alanın dışında yaşanıyor. Bu istatistikler dikkate alınarak hazırlanan Hilti Pasif Yangın Durdurucu ürünlerimiz depreme de dayanıklı hale getirildiği için herhangi bir yıkım anında zarar görüp işlevini yitirmiyor. Yangın sırasında alev, duman ve zehirli gazların yayılmasını dört saate kadar engelleyen bu ürünlerimiz, yangın nedeniyle yapıda meydana gelen boşlukları şişirerek kapatıyor ve yangının çıktığı yere hapsedilmesine yardımcı oluyor. Böylelikle yangının büyümesini önleyerek insanların fabrika veya tesisi terk etmesi için güvenli bir ortam, dumansız bir hava sahası sağlıyor.” sözleriyle yangın durdurucuların deprem anındaki önemine dikkat çekti. 

GÜVENLİĞİ MAKSİMİZE EDİYOR 

Yangınların yüzde 65’inin elektrik ve mekanik tesisatlardan kaynaklandığına dikkat çeken Soydemir; “Hilti Pasif Yangın Durdurucular, çoğunlukla yapılardaki elektrik ve mekanik geçişlerin yalıtılmasında kullanılıyor. Bu sayede tesisatlarda yaşanabilecek herhangi bir yangın olasılığına karşı güçlü ve efektif bir önlem alınmış olunuyor. Ürünlerimiz elektrik ve mekanik tesisatların yanı sıra duvar-tavan birleşimleri, dilatasyonlar ve giydirme cephe-döşeme birleşimleri gibi yangının yayılma riski olan bölgelerde de tercih ediliyor. Pasif Yangın Durdurucular grubumuzda; mastikler, spreyler, köpükler, kelepçeler, sargılar, bandajlar, boyalar, yastıklar, harçlar, macunlar ve kablo koruma boyası gibi yangın karşısında güvenliği maksimize etmek için kullandığımız ürünler yer alıyor.” şeklinde konuştu.

 
 

YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını