“Hedefimiz 2024’e kadar 250 bin adete kadar kapasitemizi artırmak”

Ferroli Group ile anlaşma imzalayan Bestherm İklimlendirme’nin Genel Müdür Yardımcısı Erol D. Porsemay, “Mevcut üretim kapasitemiz yaklaşık 100 bin adet kombi, hedefimiz 2024 yılına kadar 250 bin adete kadar kapasitemizi artırmak” diyor.

“Hedefimiz 2024’e kadar 250 bin adete kadar kapasitemizi artırmak”
Enerji Zirvesi

Ferroli & Bestherm İklimlendirme’nin faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ferroli, Türkiye’deki bu potansiyeli yaklaşık 30 yıl önce keşfetmiş bir İtalyan markası. 1955’ten beri müşterilerine ısıtma ve soğutma çözümleri sunan iklimlendirme sektöründe İtalya’nın lider firmalarından biri olan Ferroli Grubu, başta İtalya’daki fabrikaları olmak üzere İspanya, Çin ve Vietnam’da toplam 500 metrekareyi aşan üretim tesislerine sahip. Avrupa ve Asya’da 14 ülkede faaliyet gösteriyor, 100’ü aşkın ülkede ürünleri satılıyor. İklimlendirme sektöründe İtalyan tasarım gücünü, ileri teknolojiyle birleştiren ürünleriyle dünya devleri arasında yer alıyor. 1989 yılından beri de Türkiye pazarında yer alıyor. Türkiye’de yaklaşık 30 yıldır 800 binden fazla eve giren bir İtalyan markası. Türkiye’ye özel bir önem veren Ferroli Grubu, stratejik konumumuz sebebiyle Türkiye’de daha etkin olmak ve pazarda üstünlük sağlamak amacıyla yerel bir partner arayışına girdi. Bir piyasada büyümek istiyorsanız derin bir bilgiye sahip olmak çok önemlidir ve güçlü ortaklıklarla ilerleyerek daha hızlı ilerlenebilir. Türkiye’nin içinde çok büyük potansiyeller barındıran bir ülke olduğunu, büyüyen ve gelişen inşaat sektörü, genç nüfusu, bölgesel yapısı ve özellikle kombi başta olmak üzere iklimlendirme ürünleri için rekabet avantajı yaratmak amacıyla yerel bir partner ile ilerleme kararı alan Ferroli ile 30 Temmuz 2019’da Ferroli Group İhracat Direktörü Marco Ippoliti’nin de katıldığı basın toplantımızda marka lisans anlaşmamızı yaptık. Bu anlaşma; Ferroli’nin  katma değeri yüksek ürün portföyü ve marka gücü ile Bestherm İklimlendirme’nin üstün pazar deneyimi ve yerel üretim kapasitesi birleşimi ile büyük bir ortaklık oldu. Temmuz 2019 tarihi itibariyle Bestherm İklimlendirme olarak, Ferroli markasının Türkiye’deki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini bütüncül bir yapıyla yönetmekteyiz. Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan üretim tesisimizde 5 milyon Euro’luk yatırım ile başladık sürece. 

Bestherm İklimlendirme önümüzdeki süreçte neyi hedefliyor?

30 Temmuz 2019 itibariyle Bestherm İklimlendirme olarak Ferroli Group ile Türkiye’deki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek için anlaşma imzaladık. Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikamızda 5 milyon Euro’dan fazla yatırım  yaptık. Mevcut üretim kapasitemiz yaklaşık 100.000 adet kombi, hedefimiz 2024 yılına kadar 250.000 adete kadar kapasitemizi artırmak.  Söz dinleyen kombiler gibi teknolojik ürünlerden sonra, 2020 yılında da Ferroli’nin su ısıtıcısı ve soğutma sistemlerinin Türkiye’deki pazar payını artıracağız. Gazın ilk kullanılan şehirleri olan İzmit, Ankara, İstanbul ve Bursa bölgelerinde kombi değişim pazarının yaklaşık yüzde 20’nin üzerinde olduğu biliniyor. Bu kapsamda Ferroli markasının, Türkiye’deki pazar payını ikiye katlamayı ve beş yıl içerisinde yüzde 10’a çıkartmayı hedefliyoruz. Bestherm İklimlendirme ve Ferroli işbirliği sonucunda yeni ürünlerle ilgili hazırlık yapmayı planlıyoruz. Müşterilerimize en iyi teknolojiyi, en iyi servisi ve en iyi ürünü en üst seviyede yaşayacakları konforla sunmak için dünya standartlarında bir üretim tesisi oluşturduk. Geliştirmeye de devam edeceğiz. 2020 yılına Ferroli olarak hedeflerimizi büyüterek başladık. Bu yıl yaklaşık 25 bin adet kombi üretip, satmayı planlıyoruz. Bunu yapabilmek adına, tüm fabrika ve test cihazları kapasitemizi bu doğrultuda artırdık. Ancak bu yıl maksimum üretim kapasitemizi 50 bin kombi olarak belirledik. 2021 yılında ise bu rakamı, 2 kat artırarak 100 bin adete çıkarmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimize en iyi teknolojiyi, servisi ve ürünü en üst seviyede yaşayacakları konforla sunmak için dünya standartlarında oluşturduğumuz üretim tesisini her geçen gün geliştirmeye de devam edeceğiz. Bestherm İklimlendirme’nin tecrübesi, güçlü ekibi sayesinde nihai tüketiciyle markanın ileri teknoloji farkı daha iyi anlatılacak. Ferroli ürünleri, Türkiye genelinde kalitemizi yansıtacak satış noktalarında tüketiciyle buluşturulacak. 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 13:10
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını