Havuzlarda plastik filtre kullanımı avantaj sağlıyor

Nur Pool markası Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği plastik filtreler ile havuz projelerine avantaj sağlıyor.

Havuzlarda plastik filtre kullanımı avantaj sağlıyor
Endüstrideara

Havuzlarda dikkat edilecek en önemli unsurlardan biri filtre.  Zira filtrasyon suda çözünmeyen kum, kıl ve tortu gibi katı maddeleri fiziksel olarak arıtma, bu arıtım aşamalarıyla suyu tortusuz, renksiz ve berrak bir görünüme kavuşturma işlemini sağlıyor. Bu yönüyle filtrasyon, havuzların temizleyerek insan sağlının olumsuz etkilenmesini önlüyor.

Nur Pool markası Ar-Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği plastik filtreler ile bu alana yenilikçi bir çözüm getiriyor. Marka plastik filtrelerle havuz projelerine hem kalite hem de maliyet avantajı sağlıyor. Nur Pool firma yetkilisi Emre Yılmaz, plastik filtre üretim maliyetinin polyestere oranla çok daha düşük olduğunu vurguluyor. Her ikisinin de işlevi aynı olmasına karşın plastik filtrenin ömrünün çok daha uzun olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bu plastik filtreyi rotasyon teknolojisi ile üretiyoruz. Havuz ekipmanları sektöründe kalite ve fiyat iki önemli unsurdur. Müşterilerimize kaliteyi daha uygun fiyata sunabilmek adına bu gibi çalışmalarımız oluyor. Plastik filtre üretimi bu arayışın bir sonucu. Her yıl yeni ürünlerle müşterilerimize çözümler sunuyoruz.” diyor. 

YÜKSEK KALİTE

Plastik filtrenin maliyetinin yüksek olmasına karşın çok daha kaliteli bir malzeme olduğunu aktaran Yılmaz, “Şu anda bu ürünün üretim aşamasındayız. Yakın zamanda bu ürünümüzü pazara sunacağız. Sahip olduğumuz teknoloji ile müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına da cevap verebiliyoruz. Yurt dışında gördüğü bir ürünü üretmek üzere bizden talep eden müşterilerimiz oluyor.” diye konuşuyor. 

Firmamızın temellerinin 1997 yılında İstanbul’da yüzme havuzu kalıbı üretimi yapmak üzere kurulan Nur Kalıp firmasına dayandığını açıklayan Yılmaz, 2000 yılında yüzme havuzu malzemeleri üretimine de başladıklarını, zaman içerisinde ürün gruplarını daha fazla genişlettiklerini açıklıyor. Bugün itibariyle 200 üzerindeki yüzme havuzu ekipmanları ile müşterilerine hizmet verdiklerini dile getiren Yılmaz, ürün portföyleri arasında havuz pompa çeşitleri, havuz kum filtreleri, filtre yedek malzemeleri, havuz merdivenleri, havuz içi ve kenar ekipmanları, havuz için aydınlatma ekipmanları, dezenfeksiyon ekipmanları, havuz tutamakları, seramik ve cam mozaikler, havuz kimyasalları, olimpik havuz ekipmanları, süz havuz malzemeleri, sauna ve buhar malzemeleri, PVC/vana/boru ek parçaları ve hazır havuz sistemlerinin yer aldığını sözlerine ekliyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 17:50
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını