banner1322
x

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ KALİTELİ ORTAM HAVASI SAĞLAMALI...

Froumann Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yakupoğlu, yapılan araştırmaların ısıtma-soğutma sistemlerinin, ortamdaki mevcut havayı mekan içinde dağıttığı için hijyenik olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.  

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ KALİTELİ ORTAM HAVASI SAĞLAMALI...
Endüstrideara

Froumann Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yakupoğlu, yapılan araştırmaların ısıtma-soğutma sistemlerinin, ortamdaki mevcut havayı mekan içinde dağıttığı için hijyenik olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.  Çocuklar, yaşlılar, şeker hastaları ve böbrek yetmezliği olan kişilerin daha çok tehlike altında olduğunun uzmanlar tarafından da belirtildiğini aktaran Yakupoğlu, ortam havalandırmasını iyileştirmenin, bu süreçte virüslerden korunmak için kilit önem taşıdığına dikkat çekti.
 
Covid – 19 sürecinde kapalı alanlarda bulunuyor olmak, bulunduğumuz ortamın havasını solumanın sağlığımız için ne ölçüde risk oluşturduğunu daha çok sorgulamamıza neden oluyor. Özellikle ev, ofis ve kamuya açık yerlerde ağırlıklı olarak kullanılan ısıtma-soğutma sistemlerinin, salgın hastalıkların bulaşması artırdığını belirten Froumann Yönetim Kurulu Başkanı Burak Yakupoğlu, yapılan araştırmaların bu tür havalandırma sistemlerinin, ortamdaki mevcut havayı mekan içinde dağıttığı için hijyenik olmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

 VİRÜSÜN BULAŞMA RİSKİNİ ARTIRIYOR

Havada asılı bulunan Covid – 19’un, solunum yoluyla bulaştığı da göz önüne alındığında, kapalı ortam havasını çekerek aynı havayı tekrar ortama veren ısıtma – soğutma sistemlerinin sosyal mesafeyi ortadan kaldırdığını, aynı havayı mekan içinde dolaştırması nedeniyle bulaşın artmasına neden olabileceğini aktaran Yakupoğlu şu bilgileri verdi:
 
“Pandemi sürecinde insanlar kapalı ortamlarda daha çok vakit geçirmeye başladı. Ortam havalandırmasını iyileştirmek, bu süreçte virüslerden korunmak için kilit önem taşıyor. Çocuklar, yaşlılar, şeker hastaları ve böbrek yetmezliği olan kişilerin daha çok tehlike altında olduğu uzmanlar tarafından da belirtiliyor. Çünkü bu gruptaki kişilerin vücut dirençleri ısıtme-soğutma sistemlerinin havaya saçtığı bakteriler nedeniyle daha da zayıf düşebiliyor. Bu noktada kapalı ortam havasında insan sağlığına olumsuz hiç bir etkisi olmayan, kapalı ortam havasındaki virüs ve bakterileri çekerek, filtreleyebilen havalandırma sistemlerinin önemi kendini daha çok gösteriyor. Dolayısıyla kapalı ortamlarda maske ve mesafe kurallarının yanı sıra, ortam havasının kalitesini Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın belirlediği değerlerde tutmayı sağlayacak havalandırma sistemleri tercih edilmesi çok önemli.”


GÜVENLİ NEFES ALANI SAĞLAMAK ARTIK ÇOK KOLAY VE ZAHMETSİZ

Havayı nefes hizasından çekerek filtre edebilme özelliğiyle de “dünyada ilk” olan Froumann’ın bulunduğu her yerde “güvenli nefes alanı” oluşturarak, kaliteli havayı artık güvenle solumanın mümkün olduğunu belirten Burak Yakupoğlu, geliştirdikleri cihazların bu özelliği ile ofis, ev ve kamuya açık alanlar için de umut olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi:
 
“Modern tasarımlarıyla dikkat çektiği kadar, odalar arası taşınabilme özelliğiyle de  konforlu kullanış imkanı sunan Froumann Profesyonel Hava Temizleme cihazları ile “güvenli nefes alanı” oluşturarak, kaliteli havayı güvenle içinize çekebilirsiniz. Froumann, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş COVID-19 Tanı Laboratuvarı olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda yapılan testlerle SARS CoV-2 Virüsünü  yüzde 99 oranında filtre ettiğini üniversite testiyle kanıtlayan ilk marka. Kapalı ortam havasında uzun süre asılı kalabilen ve virüsler dahil tüm kirleticileri filtreleyebiliyor. 
 

Farklı büyüklükteki mekanlarda kullanılabilecek, N100 SDS, N90 SDS, N100, N90, N80 olmak üzere beş farklı tipte cihazımız var. 100 metrekareden başlayarak 300 metrekareye kadar olan tüm kapalı ortamlarda havayı filtreleme imkanı sağlıyoruz. Bu açıdan bakıldığında Froumann’ın okul, hastane ve postane gibi kamuya açık alanlar için önemi daha da belirginleşiyor.”
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 13:28
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını