banner1322
x

HAVA KALİTESİNİ ÖLÇÜM CİHAZINI GELİŞTİRDİ: NEFFES AQM

Form, güncel ve değişen ihtiyaçları karşılamaya dönük çözümler geliştirmeye ve sunmaya devam ediyor. Form Endüstri Tesisleri, pandemi süresince çok daha önem kazanan iç mekan hava temizliği ve kalitesini ölçümlemek için NEFFES AQM Hava Kalitesi Ölçüm cihazını geliştirdi.

HAVA KALİTESİNİ ÖLÇÜM CİHAZINI GELİŞTİRDİ: NEFFES AQM
Enerji Zirvesi

Yerli üretim ve Ar-Ge’ye verdiği değerle öne çıkan Form, pandemi döneminde akılları en çok kurcalayan konulardan biri olan iç mekanlarda hava kalitesini artırmaya dönük çözümler üretmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı onaylı Egemikal Analiz firması tarafından etkinliği kanıtlanan NEFFES Antiviral Hava Temizleyici ürününü pandeminin etkisini arttırmasıyla hızlı şekilde geliştiren Form, NEFFES AQM Hava Kalitesi Ölçüm cihazıyla üretimlerine devam ediyor.

Kapalı alanlarda bulunan uçucu organik bileşikler, oda sıcaklığında kolayca buharlaşırlar. Bu buharlaşma sonucunda ortamda kötü kokulara sebep olan bu partiküller, oda spreylerinden sigara dumanına, boyalardan yemek pişirmeye kadar birçok sebeple çoğalabiliyor. Ortamdan uzaklaştırılmadıklarında ise göz, burun ve boğazda tahr¬iş, nefes darlığı, baş ağrısı, yorgunluk, m¬ide bulantısı, baş dönmes¬i ve c¬ilt problemleri¬ne neden olabiliyor. Bu partiküllerden bazıları PM2.5 (2,5 mikrometre veya daha küçük çaplı partiküller) değerinde olabilir. Bu partiküller akci¬ğerlere deri-nlemesi¬ne solunabi¬lecek kadar küçük parçacıklardır. Bu parçalıklar kan dolaşımına sızarak astım gibi sistematik hastalıklara neden olabilir.

İÇ MEKANLARDA TASARRUFLU HAVA KALİTESİ ÖLÇÜMLEME 

NEFFES AQM, iç ortam hava kalitesini en etkin biçimde ölçerken, kullanıcının ihti¬yacı olan tüm bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Dört renkli hava kalite indeksiyle toplam uçucu organik bileşen ve partikül büyülüğü değerlerini etkin biçimde ölçülmesine olanak tanıyor. Ayrıca ortam havasında bulunan CO2 ve nem değerlerini de anlık olarak aktarıyor. Cihaz düşük enerji tüketimi ve ultra sessiz yapısıyla hiçbir kirlilik yaratmadan sürekli olarak kullanılabiliyor. Ergonomik yapısıyla kullanıcısına gittiği her alanın iç hava temizliğini ölçebilme imkanı tanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 09:19
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını