banner1322
x

Güvenli yapılar için kaliteli malzeme şart

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton İşletmeleri, 13 Ekim Dünya Konut Günü kapsamında yaptığı açıklamada; sektörün üretimin her safhasında inovasyonu odağa alarak hareket etmesigerektiğine dikkat çekti. En az 100 yıl dayanacak; güvenli, çevreci ve sağlıklı binaların inşa edilmesi ile bütünsel bir çözüme ulaşılabileceğini vurguladı.

Güvenli yapılar için kaliteli malzeme şart
Robot Zirvesi

Yapı malzemeleri sektöründe ‘ilk’leri hayata geçirme misyonuyla üretim yapan AKG Gazbeton İşletmeleri AR-GE Merkezi’nin çalışmalarıyla geliştirdiği yangına ve depreme dayanıklı ürünleri ile sektöre yön vererek daha güvenli binaların yolunu açıyor. 13 Ekim Dünya Konut Günü kapsamında açıklama yapan AKG Gazbeton Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; kaliteli malzeme anlayışı ve doğru malzeme seçiminin önemine dikkat çekerek, kullanıcı ihtiyaç ve taleplerine cevap verecek, yönetmeliklerle uyumlu çözümler sonucunda güvenli yapıların çoğalacağına dikkat çekti.


BİNALARIN GÜVENLİĞİ MALZEMENİN KALİTESİNE BAĞLI


2005 yılında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olarak, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Ortadoğu’dan Brezilya’ya dünyanın çeşitli bölgelerinde otuzu aşkın ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunan AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’de ve dünyada ‘nitelikli yapı ihtiyacının sürekli arttığı’ gerçeğinden yola çıkarak inovasyona büyük yatırımlar yapıyor. ‘Sürdürülebilir Gelişme’ misyonuyla tüm yapı malzemeleri sektörüne büyük katkılar sağlayan AKG Gazbeton AR-GE Merkezi’nin, sunduğu yenilikçi ürünlerle sektörün ihtiyaçlarını karşıladığını dile getiren Sırrı Güvenç, “Emiblok elektromanyetik dalga soğuran bir ürün olarak dünyada ilk. Teknolojinin gelişmesi ile maruz kaldığımız zararlı dalgaların etkisini azaltarak yaşam kalitemizi artırmak ve sağlıklı bir yaşam sunmak hedefi ile geliştirilen Emiblok, dalga soğurma özelliğinin yanında gazbetonun sahip olduğu yalıtım, basınç dayanımı, deprem ve yangın emniyeti gibi özelliklerini de birlikte sunuyor” dedi.


RİSKLİ YAPILAR BELİRLENMELİ, YETERSİZ OLANLAR YENİLENMELİ


İş süreçlerinin tümünde inovasyonu ve AR-GE’yiönceliklendiren AKG Gazbeton İşletmeleri, inovatif bakış açısıyla sadece gazbeton sektörü için değil yapı teknolojileri içinde ürünler üretiyor. AR-GE’ye yaptığı yatırımlar ve tamamen yerli ısı yalıtım plağı Minepor, Emiblok gibi inovatif ürünleri ile öne çıkan AKG Gazbeton İşletmeleri, nitelikli ve güvenli yapı ihtiyacını bir üst seviyeye taşımak için bu kez de Degas ürünü ile sektöre yenilik getiriyor. 2019 Ocak ayı itibariyle yürürlüğe girecek Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğinin (TBDY) getirdiği tüm şartları karşılayan depreme dayanıklı duvar sistemi Degas ile deprem esnasında çatlama, devrilme, kırılma gibi hasarları engelleyerek, yıkılmayan duvarlar yapmak mümkün.

Blok ve donatılı ürün grupları, Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere otuza aşkın ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG Gazbeton, 2015 yılında da Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi AR-GE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG Gazbeton, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton, 1.750.000 metreküpe varan üretim kapasitesiyle Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.  


 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını