banner1322
x

GÜVENLİ İSKELEYE YÖNELİK PROJEYE AB'DEN HİBE DESTEĞİ

İKSD’nin “Safe Scaffolding for Safe Life” başlıklı projesinin hibe almaya hak kazandığını açıklayan İKSD Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, güvenli iskele kullanımı özelinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarını iyileştirmeyi, bilgi ve farkındalığını artırmayı amaçladıklarını söyledi. 

GÜVENLİ İSKELEYE YÖNELİK PROJEYE AB'DEN HİBE DESTEĞİ
Endüstrideara

İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “AB İş Sağlığı ve Güvenliği Hibe Geliştirme Programı” ‘na “Safe Scaffolding for Safe Life” başlıklı projeleriyle 2019 yılında başvurudaklarını belirterek projenin önemine değind. Tüm onay süreci aşamalarının geçilerek projenin hibe almaya hak kazandığını dile getiren Alıkçıoğlu, İKSD yönetiminin T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı yetkilileriyle bir araya gelerek 10 Aralık'ta imza atıldığını söyledi. AB Türkiye Delegasyonu tarafından onaylanan ve İnsan Kaynakları Geliştirilmesi Operasyonel Programı altında gerçekleştirilen bu ana projenin; teknik yardım, hibe ve doğrudan hibe bileşenlerini içediğini ve özellikle hibe bileşeninin İSG alanı için ilk kez uygulanacaağını ifade eden Alıkçıoğlu, projenin İKSD misyon ve değerleri ile son derece örtüştüğünün altını çizdi. 

HEDEF İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK

Projenin genel amacının güvenli iskele kullanımı özelinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarını iyileştirmek ve konuyla ilgili tüm paydaşların bilgi ve farkındalığını artırmak olduğunu dile getiren Alıkçıoğlu, hedef grupların bulunduğu iş yerlerinde güvenli işyeri kültürü oluşturmak, inşaat firmalarının iskele güvenliği ve buna bağlı iş kazalarının önlenmesi konusunda kapasitelerini artırmanın özel amaçları olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 20:50
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını