banner1339
x

Günümüz Spor Komplekslerinde  Polikarbonat Çatı & Cephe Kaplamaları

Polinet’in ileri teknolojiyle ürettiği, yüksek kaliteli ve uluslararası sertifikalı  polikarbonat paneller, birçok yurt içi ve yurt dışı spor kompleksi  projelerinde  yer almakta, yüksek  ürün performansları, güvenli uygulama detaylarıyla kesintisiz gün ışığını estetik, rasyonel, ekonomik avantajlarla birlikte sunmaktadır.

Günümüz Spor Komplekslerinde  Polikarbonat Çatı & Cephe Kaplamaları
Endüstri 40 Zirvesi


Antik Yunan  Arena’dan günümüze spor çeşit ve etkinliklerinin  yerel veya uluslararası boyutta  oldukça artması , mimarlık gündeminde çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüz dünyasında  futbol basketbol, voleybol , yüzme, atletizm, tenis   ve diğer insana yönelik  spor branşları dışında , köpekten  at  yarışına kadar  yan branşları da bir nevi spor etkinliği kapsamı içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle stadyumdan başlayan yapılaşma, diğer spor yapılarına yönelik olarak, kentsel mimarinin kapsamında ele alınmaktadır. Spor eğitimi, yarışmalar, gösteriler gibi bir çok etkinliğin bir arada yapılmasına yönelik çok amaçlı faaliyetler,  binaların hacimsel büyüklüğünü artırmaktadır. Bu devasa hacimsel büyüklüklerdeki yapıların, iç mekanlarının , doğal ışıkla aydınlatılması  için şeffaf transparan çatı ve cephe kaplamaları, günümüz mimarisinde  oldukça tercih edilmektedir. Polikarbonat çatı ve cephe kaplamaları bu tür yapılarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Polikarbonat, doğal ışık geçirgenliğine sahip, esnek yapılı, mukavemeti yüksek polimer kökenli bir malzemedir. İşlenmesi, kalıplanması, ısıl olarak şekillendirilmesi gibi üstün özelliğiyle farklı formlara girebilen polikarbonat, estetik ve fonksiyonel özellikler sunabiliyor. Polinet’in ileri teknolojiyle ürettiği, yüksek kaliteli ve uluslararası sertifikalı  polikarbonat paneller , birçok yurt içi ve dışı spor kompleksi  projelerinde  yer almakta, yüksek  ürün performansları, güvenli uygulama detaylarıyla, kesintisiz gün ışığını ,estetik, rasyonel ,ekonomik avantajlarla birlikte sunmaktadır. Polinet Polikarbonat ürünleri,Kazakistan, Kamerun, Umman , Suudi Arabistan, Mısır ,Kenya  gibi  yurtdışı ülkelerdeki stadium ve diğer spor kompleksleri yanısıra İstanbul Avni Akyol, Bayrampaşa  kapalı yüzme , basketbol tesislerinde , İzmir Hipotromu gibi yurt içi bir çok  spor komlekslerinin çatı ve cephelerinde  yeralmıştır. Polinet ,Polikarbonat ürünlerini, birçok farklı ürün özellikleri ile üretilebilmektedir; çevreye uygun alev geciktirici teknoloji, çizilmeye karşı dayanıklılık, sertlik, ısı direnci, hava koşullarına uygunluk, optik kalite ,renkli üretilebilmesi  üstün ürün  özelliklerinden bazılarıdır.

UV DAYANIKLILIĞINA SAHİP

Polinet  Polikarbonat  ürünleri, üstün UV dayanıklılığa sahip olup bu özellik UV stabilizerleri eklenerek daha da ilerletilebilmektedir. Ayrıca sıfır atıkla üretilmesi ve yüzde 100 geri dönüştürülebilmesi sebebiyle çevreci bir eko verimli malzemedir. Çok duvarlı üretilebilmesi nedeniyle ısı izolasyonu yüksektir. Polikarbonat ürünler cama göre daha dayanıklı ve beş kat daha hafif bir malzemedir.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 12:36
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını