GF Hakan Plastik, 2019’da ihracatla büyüyecek

2019 için yüzde 15 büyüme hedefi koyduklarını söyleyen GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, ihracata odaklandıklarını ifade etti. 

GF Hakan Plastik, 2019’da ihracatla büyüyecek
Proses Zirvesi

Sektörde yaşanan daralmaya rağmen 2018’i büyümeyle kapatan GF Hakan Plastik, çıtayı bir üst noktaya taşıyor. 2019 için de rekor seviyede olan yüzde 15 büyümeyi hedeflediklerini vurgulayan GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler açıklamada bulundu: “GF Hakan Plastik olarak 2018 yılını genel olarak iyi geçirdik ve koyduğumuz bütçeyi 11 ayda tamamladık. Bu kadar zor bir yılda bile bu şekilde bir performans göstermek kolay olmadı. 2018 yılında ihracatımız arttı. Çabamız devam edecek, bunu artıracağız. 2019’da da bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. İhracat, 2019 içinde de odak noktamızda olacak. Hem GF satış şirketleri üzerinden yaptığımız ihracatı hem de doğrudan ihracatımızı büyütmeyi hedefliyoruz. Yurt içi pazarda ise mevcut iş ortaklarımız ile işimizi geliştireceğiz. Hem bizim hem de iş ortaklarımız için finansal istikrar en yakından takip edeceğimiz konu olacak.” dedi.

ODAĞIMIZDA İHRACAT VAR

Batuhan Besler, konuşmasının sonunda 2019 yılına yönelik şu şekilde açıklamada bulundu: “Ürün gamı ile ilgili çalışmalarımız da kesintisiz devam ediyor. Büyük ve hızlı kentleşme nedeni ile giderek üzerinde hassasiyetle durulmaya başlayan gürültü kirliliği, konutlardan okullara, otellerden ofislere her alanda kişileri fiziksel ve ruhsal yönde olumsuz etkileyen toplumsal bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Yapılarda, toplumun ve bireyin yaşam kalitesini artıracak ses yalıtımı sağlayan ürünlerin kullanımı bu nedenle daha da önem kazanıyor. GF Hakan Plastik’in tescilli ürünü ve Türkiye’nin ilk sessiz borusu SILENTA PREMIUM’u bir adım daha ileriye götürme konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2019 yılı içinde daha detaylı olarak yeni ürünlerimizden bahsediyor olacağız. 2019 yılı kolay bir yıl olmayacak. Buna rağmen 2019 yılı için yaklaşık yüzde 15 oranında bir büyüme hedefliyoruz. İhracatta hedef ülkelerimiz Avrupa’da; İspanya, Almanya, İngiltere ve Polonya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika olacak. Çalışmalarımızı buna göre planlıyoruz. Bu nedenle yurt dışı fuar katılımlarımız devam edecek. Yurt içinde bu yıl ilk kez SODEX Fuarı’nda yerimizi alacağız. 2018 yılında hem GF Hakan Plastik Eğitim ve Teknoloji Merkezi’nde hem de yurt içi ve ihracat bölgelerinde yaptığımız eğitimlerle bin 200 kişiye ulaştık. Her geçen yıl üzerine koyarak ilerlediğimiz eğitim ve teknik destek çalışmalarımız da 2019 yılında devam edecek. Önümüzdeki yıl çok daha önemli ve yapısal çalışmalar yapmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 14:29
YORUM EKLE

Radyo

Peri

Dergiler