banner1322
x

GF, 2021 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORUNU YAYINLADI

GF, 2021 Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı. Raporda sosyal veya çevresel faydaları olan ürünlerdeki artış dikkat çekerken; ilk kez sürdürülebilir satın alma ve yeni atanan yöneticilerin cinsiyet dengesi hakkında da verilere yer verildi.

GF, 2021 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORUNU YAYINLADI
Enerji Zirvesi

Sürdürülebilirliğin bağımsız bir konu olmadığına, stratejinin ve işin temel bir temel değeri olduğuna inanan GF’in 2025 Stratejisi bir dizi iddialı sürdürülebilirlik hedefi içeriyor. Bu hedefler doğrultusunda sürdürülebilirlik alanında üç ana konuya odaklanıyor: Ürün portföyü, iklim ve kaynaklar ile insanlar ve refah. 
Bulunduğu 33 ülkede aynı hedefler doğrultusunda çalışmalar yürüten GF‘in Sürdürülebilirlik Raporu’nda 2021'de, sosyal veya çevresel faydaları olan ürünlerin satışların yüzde 60'ını oluşturduğu ve bu oranın da yıl içinde yüzde 58 arttığı belirtildi. Sera gazı (GHG) emisyonlarının, 2019 yılına oranla yüzde 17 düştüğüne değinilen raporda bu yıl ilk kez sürdürülebilir satınalma ve yeni atanan yöneticilerin cinsiyet dengesi hakkında ölçümlere de yer verildi. 
2025 yılına kadar satınalma harcamalarında sürdürülebilirlik değerlendirmelerinin hedefi olan yüzde 80 oranının 2021 yılında yüzde 34 olarak gerçekleştiği belirtildi. Yine 2025 hedefi olan yeni yönetim atamaları arasında yüzde 25'lik kadın hedefininin 2021 yılında yüzde 30'a ulaştığına değinildi. 

GF HAKAN PLASTİK, YÖNETİCİ POZİSYONDAKİ KADIN İSTİHDAM YÜZDESİNİ YÜZDE 22.58 ORANINDA ARTTIRDI

GF’in stratejilerini Türkiye’de başarı ile uygulayan GF Hakan Plastik’te de bu konuda önemli adımlar atıldı. Bağlı bulunduğu GF Piping Systems’ın Strateji 2025’in üç ana konusundan biri olan İnsanlar ve Refah konusunda adımlar atan GF Hakan Plastik, yönetici pozisyonundaki kadın istihdamı yüzdesini yüzde 22.58 oranında artırırken, Yönetim Kurulu‘na da 3 kadın yönetici ataması gerçekleştirdi. Yine çalışanların refahı konusunda bireysel gelişimleri destekleyici çalışmaların yanı sıra çalışma ortamlarında revizyonlar yapıldı. Aynı başlık altında bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği konusu da üretim tesislerinde önemli düzenlemeler, uygulamalar ve eğitimlerle desteklenirken ofis çalışanları için de ERGOFFICE programı başlatıldı. 
COVID-19 salgını, tedarik zinciri kesintileri ve artan ham madde fiyatları dahil olmak üzere devam eden makroekonomik belirsizliklerin başarılı bir şekilde atlatıldığı belirtilen raporda, sürdürülebilirliğe odaklanarak hedeflere ulaşma yönünde ilerleneceği kaydedildi. 
 

YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını