banner1322
x

GES PROJESİ İÇİN AKILLI ALT YAPI KURDU

Enerji verimliliğinin önemine vurgu yapan Arizon Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, Villa’de PIAR projelerinde akıllı ev alt yapısının uygulandığı projede isteğe bağlı olarak, güneş enerjisi ile elektrik üretmenin mümkün olduğunu vurguluyor.

GES PROJESİ İÇİN AKILLI ALT YAPI KURDU
Endüstrideara

Arizon Yapı’nın başarı hikayesini öğrenebilir miyiz? 

Farklı sektör ve alanlarda 20 yılı aşkın iş tecrübesine ek olarak, Arizon Yapı markası 12 yılı aşkın süredir 3500 konut, 120 işyerinin yer aldığı toplam 150 adet daireye tekabül eden 12 adet projesi ile inşaat çalışmalarına devam etmektedir.

Villa’de PIAR projesinin öne çıkan en önemli özelliklerinden biri akıllı ev konseptti. Bu kapsamda projede hangi çalışmalara yer verilecek?

Taşıyıcı sistemi betonarme, dış cephesi yangına, ısıya ve soğuğa dayanıklı metal panel ile yapılan Villa’de PIAR alıcılarına, müstakil bahçeli, güvenlikli, ferah yüksek iç mekana sahip, sosyal ve yeşil alanları ile hem şehre yakın hem de huzur dolu bir yaşam alanı sunmayı amaçlıyor. Akıllı ev alt yapısının uygulandığı projede isteğe bağlı olarak, güneş enerjisi ile elektrik üretmek mümkün oluyor. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz gibi üniteleri uzaktan yönetilmesini sağlayan proje, ekstra otomasyonların yüklenebileceği akıllı ev modülüne de sahip bulunuyor. Evlerin temeli radye temeldir. Ana taşıyıcı kolonlar, kirişler, asma kat, çatı ve teras komple C-30 beton malzemeden yapılmıştır. 

Projede geniş bir alanda yeşil alan ayrılmış. Peyzaj çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Projemiz 20 milyon 143 bin 463 metre kare ormanlık alan ile çevrili ormanlık alana komşu olarak konuşlandırılmıştır. Her bir konutun etrafı çitlerle çevrili olacak şekilde birbirinden ayrı bahçelerde konumlandırıldı.
Daire tipimiz 1+1 de olsa, 3+1 de olsa, 2+1 dede aynı olacak şekilde evin bahçe içerisindeki oturum taban alanını çıktıktan sonra çit içi yeşil bahçe alanı (teras dahil çünkü teras bahçeye hizmet ediyor) (1+1 de yüzde 75, 2+1’lerde yüzde 77 ya da yüzde 79, 3+1 de ise net yüzde 80’dir. Aslında biz makul bir ev ve bahçe veriyoruz fakat çit içi net bahçe alanı evin oturum alanına kıyasla nerede ise 3 katı civarındadır.

Gündeminizde yer alan diğer projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Önümüzdeki süreçte neyi hedefliyorsunuz?

Arizon Yapı’nin Villa’de serisinin ilk etabı olan Villa’de PIAR’ı daha sonrasında devam projelerimizle Silivri’de hacimsel olarak genişletmeyi planlıyoruz.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 12:23
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını