Geokent çözümleriyle şehre dinamizm katıyor

Zengin ürün yelpazesiyle kent tasarımına yeni bir soluk getiren Geokent, şık ve modern bir görünüm kazandırıyor. İstanbul’da yer alan fabrikasında üretim yapan markanın çalışmalarını, Adex Yapı Genel Müdürü Abdullah Ateş ile konuştuk.

Geokent çözümleriyle şehre dinamizm katıyor
Endüstri 40 Zirvesi


Beton sınır elemanları ürünlerinin araçların park yapmaması amacıyla belli aralıklarla kaldırımlara yerleştirilmek üzere kullanıldığını ifade eden Adex Yapı Genel Müdürü Abdullah Ateş,  bu ürünlerin 40-50 çeşit modelini ürettiklerini belirterek "Oturma grupları, beton ve ahşap banklar üretiyoruz. Ürünlerimizin modüler olmasına dikkat ediyoruz. Çiçeklikler, barbekü, çeşme, modüler duvarlar gibi ürünler de portföyümüzde yer alıyor." dedi. 

Ürünlerinizin kent kimliğine kattığı değer nedir sizce?

Kent kimliğine kattığımız şey daha çok görsellik ve işlevsellik. İkisinin de bir arada olmasını istiyoruz. Standart ürünleri değiştirmek zordur, biz bu ürünlere de katmadeğer kattık. Gece karanlıkta yürüyen yayalar siyah olan taşları görmedikleri için kazalar olabiliyordu. Bu soruna bir çözüm arayışı vardı. Biz de ürettiğimiz reflektif ürünlerle bu sorunun çözümüne katkı sunduk. Modüler duvar da aynı şekilde. Bu ürünümüzde de fayda ve görsellik bir arada gidiyor. Kolayca sökülüp takılabilmesi bir yana görsel açıdan da yerleşik beton algısını değiştirdiğimiz bir ürün bu. Nasıl ki ahşap kelimesi sıcak bir etki yaratıyorsa, beton da aksi şekilde soğuk bir etki bırakır genelde... Biz modüler duvar çözümümüzle betonun soğuk havasını değiştirdik, tasarımımızla ona sıcak bir hava kattık. Bir de elbette tüm ürünlerimize, mümkün olan ölçülerde teknolojik alt yapı da eklemeye çalışıyoruz. Örneğin güneş enerjisinden yararlanmamız, parklara şarj üniteleri koyulması gibi…

Ülkemizdeki yapılaşma hızını kesmeden artıyor. Ama insanların görsel olarak iyi kurgulanmış estetik alanlara da ihtiyacı var. Siz bir anlamda çözümlerinizle buna hizmet ediyorsunuz. 

Kesinlikle… Bizim düşüncemiz, yola çıkış şeklimiz, yaptığımız ürünlerdeki tasarımımız hep bu yönde. Biz bu bakış açısına sahip olduğumuz için her yaptığımız ürüne bu anlayışımızı yansıtıyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 12:36
YORUM EKLE

Polinet

Peri

Dergiler