banner1339
x

FLEXBEAM TEKNOLOJİSİYLE DAHA HIZLI

Layher, Alüminyum Flexbeam ile daha hızlı, dayanımlı ve ekonomik çözüm sunuyor.

FLEXBEAM TEKNOLOJİSİYLE DAHA HIZLI
Robot Zirvesi

YELİZ YİRMİBEŞ LALE - Layher’in yeni ürünü Alüminyum Flexbeam, askı iskele olarak çok efektif performansa sahip olmasının yanı sıra iskeleyi desteklemek için de kullanılır. Şantiyelerden endüstriyel tesislere kadar birçok projede muadillerine göre büyük oranda avantaj sağlar. Alüminyum Flexbeam’in başlıca avantajları şu şekildedir:

Alüminyumdan imal edildiği için çelik parçalara göre daha hafiftir.  Bu da, daha hızlı montaj anlamına gelir. Çelik kafes kirişlere göre yaklaşık yüzde 40 eğilme yükü kapasitesine sahiptir. Daha dayanımlı olduğunu gösterir. Büyük yüksekliklerde iskelenin hacimsel miktarını büyük ölçüde azaltır. Böylece daha ekonomiktir.

ALÜMİNYUM FLEXBEAM HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Endüstriyel Uygulamalarda

Borular ve benzeri etkenler nedeniyle ölçülerin değişken olduğu yerlerde, standart iskele ölçülerini uygulamak mümkün olmayabilir. Alüminyum Flexbeam, bu tip kullanımlarda daima etkili bir çözüm sağlar.

Çıkıntılı (Konsollu) Yerlerdeki Destek Yapısı

FlexBeam, kafes kirişlere göre daha yüksek taşıma kapasitesine sahiptir. Bir diğer önemli özelliği ise delikli yapısı sayesinde herhangi bir kayma olmaksızın sistemi aynı eksende tutabilmesidir.

Köprü ve Viyadük Bakım - Onarımı

Daha yüksek taşıma kapasitesine sahip olmalarına rağmen, Flexbeam’lerin yüksekliği kafes kirişlere göre yüzde 40 daha az oranla 280mm’dir. Bu, hem viyadük ayakları hem de köprü çalışmalarındaki bakım ve onarımlarda daha büyük tavan boşluğunun yanı sıra daha geniş bir uygulama yelpazesi demektir.

Alüminyum Flexbeam ile Köprü Bakım ve Onarım Çalışmaları

Geçici Yaya ve Taşıt Yolları 

Alümiyum Flexbeam ile yaya ve taşıtlar için geçici güvenli yollar oluşturulabilir.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 13:59
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını