banner1322
x

Finans Şehir tuğla kaplamalı dış cephe tasarımıyla öne çıkıyor

Finans Şehir'in modern ve seçkin bir yaşamı sunduğunu açıklayan Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, projenin tuğla kaplamalı dış cephe tasarımına dikkat çekiyor.

Finans Şehir tuğla kaplamalı dış cephe tasarımıyla öne çıkıyor
Endüstrideara

Finans Şehir projesinin tasarımı ve yaşam kurgusu hakkında bilgi verir misiniz?

Sinpaş olarak 44 yıllık tecrübemizle daima bulunduğumuz bölgeye ve hedef kitlenin beklentilerine uygun projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Her bir projemizin bulunduğu bölgede ayrışmasını ve değer katmasını hedefliyoruz. Finans Şehir’de projenin konumu, büyüklüğü ve barındırdığı farklı özellikleriyle yeni bir şehir inşa ettiğimizi düşünüyoruz. Türkiye’nin finansal kalbi İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin yanı başında yükselmekte olan Sinpaş Finans Şehir, toplam 2.550 konuttan oluşuyor. Ayrıca konut dışında home ofis, ofis, ticari alanlar ve 36 bin 500 metrekarelik dev bir şehir parkını barındıran konseptiyle finansın merkezinde ‘şehirli, modern ve seçkin’ bir yaşam sunuyor. 
Projemiz tamamlandığında, 50 bine yakın beyaz yakalı çalışana istihdam sağlaması beklenen Uluslararası İstanbul Finans Merkezi'nin en yakın komşusu olacak. Londra, New York, Dubai gibi dünyanın önde gelen finans merkezlerinde örneği olan ‘finans dünyası içindeki zengin yaşam’ konseptini İstanbul’a taşımış olacak. Projeye özel olarak tasarlanan detayları ve mimari çözümleriyle şehrin enerjisini, dinamizmini ve sıcaklığını hissettirecek olan Sinpaş  Finans Şehir merkezi konumu ve 'şehirli' konseptiyle de hızla değer kazanacak çok güçlü bir yatırım potansiyeline sahip. 
Günümüzün modern dünyasında her geçen gün daha çok ihtiyaç hissettiğimiz ‘birlikte yaşama’ ve ‘şehri tüm dokularıyla ve enerjisiyle deneyimleme’ kavramlarına odaklanarak inşa ettiğimiz Finans Şehir için 'şehirli cadde' konseptini geliştirdik. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelerden çok farklı bir kimliğe sahip olan projemizin sakinlerine sağlayacağı imkanları birkaç maddeyle sıralamak gerekirse; Az katlı mimarisiyle yaşam konforu ve ferahlık hissi verecek, geniş vitrinli mağazaların yer aldığı alışveriş caddeleriyle modern ve dinamik kent yaşamından kesitler sergileyecek, sokak donatılarının dizaynındaki yenilikçi yaklaşımı ile özgün bir atmosferi sağlayacak, açık hava kütüphanesi, avlu yaşamı, çocuk parkı gibi ortak sosyal alanlarıyla kentli yaşamın tüm beklentilerini karşılayacak ve araç, bisiklet ve yaya sirkülasyonu çözülmüş, tüm kent mobilyaları özel olarak tasarlanmış proje, bir Avrupa şehrinin konforunu hissettirecek.

Enerji gibi tüketim alanlarında verimliliği sağlayacak hangi çalışmalara yer verilecek?

Tüm yapılarımızda ilgili projede uygunluk açısından öngörülen yalıtım değerlerini karşılayacak vasıfta yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Finans Şehir projesine özel olarak örnek vermek gerekirse ısı yalıtım konusunda başarılı bir ürün olan BİMS blok ve Taş Yünü ile enerji verimliliği, ısı verimliliğini en üst seviyede sağlamaktadır. Diğer yandan tüm ortak mekan, bina içi ve dışı aydınlatma ürünlerinde LED teknolojili ürünler kullanılmakta bu sayede enerji tasarrufunu en üst düzeyde sağlanmaktadır. Isıtma ve soğutma cihazlarında ise termo metreli ve pay ölçerli kontrol sistemleri kullanıcıların enerji yönetimini en verimli şekilde yönetebilmek için tesis edilmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 09:07
YORUM EKLE

Sensörmatik

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını