FİLYOS VADİSİ PROJESİ'YLE LOJİSTİK AĞ GÜÇLENECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Vadisi Projesi ile bölgeye çok güçlü bir ulaşım ve lojistik ağının kurulduğunu söyledi. 

FİLYOS VADİSİ PROJESİ'YLE LOJİSTİK AĞ GÜÇLENECEK
Endüstri 40 Zirvesi

Filyos’un Türkiye'nin yeni enerji üssü olacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih'in keşfettiği 405 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin Filyos'ta karaya çıkacağını ve buradan ana şebekeye bağlanacağını söyledi. Müzenin bundan sonra yapılacak kültürel çalışmaların da merkezinde yer alacağına işaret eden Dönmez, Zonguldak için verecekleri bir diğer müjdeli haberin de Filyos'taki enerji yatırımlarının olduğunu kaydetti. 

FİLYOS İLE TÜRKİYE ENERJİ ÜSSÜ OLACAK

Filyos'un Türkiye'nin ilk mega endüstri bölgesi olacağının altını çizen Dönmez, Fatih'in keşfettiği 405 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin Filyos'ta karaya çıkacağını ve buradan ana şebekeye bağlanacağını kaydetti. Taşkömürünün bölgede üretiminin, demir-çelik başta olmak üzere yeni bir endüstrinin doğuşunu sağladığının altını çizen Dönmez, doğal gazın üretimiyle, Zonguldak ve BatıKaradeniz yeni endüstri bölgesi olacağını kaydetti. Bölgeye çok güçlü bir ulaşım ve lojistik ağının kurulduğunu belirterek Filyos Vadisi Projesi'na işaret eden Dönmez, projenin halen devam ettiğini söyledi.
 

YORUM EKLE

Legend Art

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını