Ev ve Ofis Dekorasyonuna Yönelik Yaratıcı Çözümler Üretiyor

Permisan Genel Müdür Yardımcısı Elektrik Mühendisi Erkan Aksu, markalarının ev ve ofis dekorasyonuna yönelik yaratıcı çözümler üretirken daima farklı mekanlar için uygun malzeme seçimini, doğru tasarımı, estetiği ve işlevselliği ön planda tuttuğunun altını çiziyor.

Ev ve Ofis Dekorasyonuna Yönelik Yaratıcı Çözümler Üretiyor
Endüstrideara

Permisan’ın geniş ürün gamı ile birçok prestijli projenin öncelikli tercihi. Örnek vermek gerekirse 3.Havalimanı Gözlem Kulesi… Markanın diğer projelerde olduğu gibi bu projede de tercih edilmesinin en önemli nedeni hiç kuşkusuz kalitesi ve tasarım çizgisi. Markanın bu başarısını Genel Müdür Yardımcısı Elektrik Mühendisi Erkan Aksu ile konuştuk. 

Permisan’ın gündeminde hangi çalışmalar var?

Sektörü ve ekonomiyi yakından takip eden bir yapımız var. Dolayısıyla gündemimizde teknolojik, ergonomik, uygunluk ilkesine dayalı çalışmalara özen gösteren çalışmalarımız mevcuttur. Yurt içi ve yurt dışından talep edilen istekleri değerlendirebilecek tecrübeye sahibiz; çalışmalarımız mekan ve zaman gözetmeksizin devam etmektedir. Resmi yapılar gündemimizi bi hayli meşgul etmekte, bu da bize keyif veriyor, ülkemizin işlerine katkıda bulunmak gururlandırıyor. Açıkçası yaptığımız işler ve geride bıraktığımız süreç gündemimizde sınırlı bir çalışma olmadığının bir kanıtıdır. Var olanı değil var olmayanı üretmek tercihlerimiz arasındadır desek haksız sayılmayız.

Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mimariye rahatlığa ve tercihe yani tüm istekleri karşılayabilecek ürün yelpazesine sahibiz. Sektörde hatırı sayılır öncülüğümüz var, yurt içi ve yurt dışında yaptığımız tüm işler bu cümleyi kurmamda bana yardımcı olmakta. Permisan, perdenin sadece camı kapatan bir nesne değil; bulunduğu ortamın dokusu ve unsurlarıyla bütünleştiği sürece mekanın en önemli aksesuarı olarak dekorasyonunda önemli bir yere sahip olduğuna inanır. Firmamız sektörünün ihtiyaç ve beklentilerini doğru analiz ederek, tasarım ve geliştirme faaliyetleri ile ürün model ve kalitesini sürekli artırarak, müşteri odaklı bir anlayış izler. Permisan ev ve ofis dekorasyonuna yönelik yaratıcı çözümler üretirken daima farklı  mekanlar için uygun malzeme seçimini, doğru tasarımı, estetiği ve işlevselliği ön planda tutar. Yani kısaca özetlersek ürün yelpazemiz soyut ve somut tüm ihtiyaçlara karşılık verebilecek düzeyde.

3.Havalimanı Gözlem Kulesine sunduğunuz çözüm hakkında bilgi verir misiniz? 

Proje alanı toplamı 76,5 milyon metrekare olan Yeni havalimanının ilk etabının Atatürk Havalimanı’nın üç katı büyüklüğünde olacak bu dev projede gözlem kulesinde ve çeşitli yerleşkelerde perde sektöründe hizmet sunma şansı yakaladık. Motorlu ve manuel çözümlerle dünyanın en büyük projesine katkıda bulunduk. Bu dev projeden bahsettiğimize göre kısaca uygulamasını yaptığımız ürün hakkında bilgi vereyim. Bina Cam Filmleri günümüzde yaygınlaşan cam binalarda, ofis ve ev pencere, gibi alanlarda kullanılan ürünlerdir. Hem dekoratif amaçlı kullanılmakla birlikte amacına uygun şekillerde bol çeşit gamıyla birçok ihtiyacı karşılamaktadır.

Güneş ışığını ve ısıyı engelleyici güneş kontrol cam filmleri,  dekoratif görünüm sağlamaktır. Tecrübeli ekibimizle tasarım ödüllü gözlem kulesinde motorlu ve manuel cam filmi uygulamasıyla  çözüm ortağı olduk. Geniş bir alana sahip yerleşkede çeşitli ofis ve yemekhane gibi alanlara metal jaluzi hizmeti sunduk. Devam eden talepler doğrultusunda geniş ürün yelpazemizle hizmet sunmaya devam edeceğiz.

2018 yılı için hedefleriniz neler? 

Kuruluşumuzdan beri her zaman vizyonumuzu ileriye taşımak misyonumuzu geliştirme çabası içindeyiz. Geçmiş yıllardaki tecrübelere de dayanarak 2018 yılı içerisinde firmamızı üst sıralara taşımak, gelişmek, geliştirmek ve teknolojiyle birlikte hareket etme gayreti içinde olacağız. Hem kendi sektörümüzü hem de yan sektörleri takip etmeye devam edeceğiz. Şunu söylememde fayda olacak iç piyasada sınırları zorlayarak üst sıralara tırmandık ve kalmaya devam ediyoruz. Dış piyasa bildiğiniz üzere iç piyasaya göre biraz daha meşekatli fakat permisan perde olarak bununda üstesinden geliyoruz. Gerek Avrupa gerek Afrika ve ağırlık olarak Asya kıtasında; hava limanları, elçilik binaları otel odaları ve birçok ofis binalarına sektörel bir takım hismetler verdik ve hizmet vermeye devam ederek dış piyasada adımızı duyurmaya devam edeceğiz.

Sektörünüzün mimariye kattığı değer hakkında göüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Mimari çok geniş bir terim standart bir beklentisi yok. Mimari var olanı değil, var olmayanı ister bana göre tasarım kullanabilirliğe göre bir tık daha önde… Bunun bilincinde olduğumuzun farkındayız ve buna göre hareket etmekteyiz. Sektörün mimariye kattığı değere geldiğimiz zaman birçok mimari gurupla çalışmaktayız. Ülkemizin tanınmış tasarım ve mimarlık firmalarına hizmet vermekteyiz. Bu da sektörün, mimarinin ayrılmaz bi parçası diyebiliriz. Sektör mimarinin tasarım estetik ve kullanabilirlik safhasında yer almaktadır. Renk ve dokularla estetik, mahremiyet konusunda kullanabilirlik olarak da adlandırabiliriz.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:39
YORUM EKLE

Sensörmatik

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını