banner1322
x

Erdemir Çelik’in tercihi Layher İskele Sistemleri

Türkiye’nin önde gelen çelik fabrikası Erdemir Çelik, zorlu erişim alanlarında Layher İskele Sistemlerini tercih etti.

Erdemir Çelik’in tercihi Layher İskele Sistemleri
Makine Zirvesi

Sanayi üretiminin ekonomide ağırlık kazanmaya başladığı 1950'li yıllarda, Türkiye'nin ekonomik ve toplumsal yapısında büyük değişimler yaşandı. Türkiye'nin ilk yassı çelik üretim tesisinin kurulması için 12 Şubat 1960'ta Kurucular Anlaşması imzalanmıştır. 28 Şubat 1960 tarihinde 7462 sayılı kanun kabul edilmiştir. Bu kanun ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) adıyla bir anonim şirketi kurmak için Bakanlar Kurulu'na yetki verildi. Türkiye'nin en büyük sanayi yatırımlarından olan 1,5 milyar dolar tutarındaki Kapasite Artırma ve Modernizasyon Yatırımları (KAM I ve KAM II) 1996'da tamamlandı. 1998 yılında Karadeniz'in ve Türkiye'nin en büyük limanlarından olan Yeni Liman Tesisleri ve 1999'da Kalay/Krom Kaplama Tesisi hizmete girdi. 2008 yılında tamamen kendi mühendis ve işçilerinin bilgi birikimi ve emeğinin ürünü olan Yeni 1 No.’lu Yüksek Fırını Ayşe üretime başladı. Erdemir Grubu, 27 Şubat 2006 tarihinden beri Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olan OYAK'ın uluslararası piyasalardaki tecrübesi, finansal gücü ve çağdaş yönetim ilkeleri ışığında faaliyetlerini sürdürmekte ve sürekli büyüme hedefleri ile yoluna devam etmektedir…

Layher İskele, 12.000 adetten fazla malzeme çeşidiyle standart ölçüler dışında kalan tüm özel alanlar için çözüm sunar. Bununla birlikte, Almanya’da bulunan AR-GE departmanının devam eden özverili çalışmaları sayesinde malzeme çeşitliliği her geçen gün artmaya devam etmekte.

Layher Türkiye uzman personeli ile yapılan saha keşifleri ve sonrasında hazırlanan projeler neticesinde, Erdemir ile mutabık kalınan projeye uygun çalışmalar başlatılmış ve zorlu saha şartlarına elverişli ulaşım için gerekli iskele sistemleri tesisteki yerini güvenle almıştır. İşini özenle yapan ve daima yeniliklere ve gelişmelere açık olan Layher süpervizörleri ile gerçekleşen montaj işlemi, her türlü saha şartlarına rağmen en güvenli ve optimum sürelerde tamamlanarak müşteri hizmetine sunulmuştur.

LAYHER ALLROUND SİSTEMİNİN KAZANIMLARI

Kamalı kilit sistemi ile yüklerin doğrudan dikmelere aktarımı.

60 – 80 mikron kalınlığındaki sıcak daldırma ile galvanizleme sayesinde neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bir sistem.

Seçilmiş malzeme, hassas üretim ve düzenli kalite kontrolleri.

80 yıllık deneyimin sağladığı en az sayıda malzeme kullanımıyla en yüksek taşıma kapasitesi için tasarlanmış “Orijinal” modüler iskele sistemi.

SÜPERVİZYONUN ve EĞİTİM DESTEĞİNİN ÖNEMİ

İşin optimum zamanda daha güvenli şekilde tamamlanması

Zamanın daha verimli kullanılmasına olanak sağlanması.

Dışarıdan herhangi bir ekibe ihtiyaç duymadan, kendi iş gücünü kullanarak daha fazla gelecek imkanı.

12.000’i aşkın malzeme çeşitliliği ve sunduğu çözümlerle daha fazla olanak.

Layher Allround iskele sistemleri, TS EN 12810 ve 12811 normlarına uygundur. 
 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 18:52
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını