banner1322
x

Endüstriyel tesislere güvenli ve estetik çözümler sunuyor

Form Şirketler Grubu kendi üretiği ve markası olan TROKE Duman Tahliye Kapakları ile endüstriyel tesisler, lojistik depolar, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür ve spor merkezleri için yangınlara karşı güvenli, mimari açıdan da estetik çözümler sunuyor.

Endüstriyel tesislere güvenli ve estetik çözümler sunuyor
Endüstrideara

Form Endüstri Tesisleri A.Ş. Ar-Ge çalışmalarıyla endüstriyel tesislerden ticari binalara kadar geniş bir kullanım alanına fayda sağlayacak çözümleriyle isminden söz ettiriyor. Markanın Türkiye’deki ilk yerli CE sertifikalı duman tahliye kapağı olma özelliğini taşıyan TROKE Duman Tahliye Kapakları ve diğer çalışmalarını, Form Endüstri Tesisleri A.Ş. Genel Müdürü Güray Korun ile konuştuk. 

Form Endüstri Tesisleri’nin endüstriyel tesislere yönelik çözümleri neler?

Form Endüstri Tesisleri A.Ş., sektöründe 55. yılı doldurmaya hazırlanan iklimlendirme sektörünün duayen kuruluşu Form Şirketler Grubu’nun üretimden sorumlu iştirakidir. İzmir’deki Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim faaliyetlerini sürdüren ve 2015 yılında açılan tesis, 20.000 m2 açık üzerine 11.000 m2 kapalı alandan oluşuyor. Üretim tesisinde; endüstriyel tesislere yönelik Fes klima evaporatif soğutma üniteleri, Sunvia doğal aydınlatma sistemleri, Troke duman tahliye ve doğal havalandırma kapakları üretimi yapılıyor. Fesklima Evaporatif Soğutma Üniteleri, toplam verimlilikte yüzde 35’lere varan bir enerji tasarrufu sağlıyor. Patenti bize ait, Türkiye’nin ilk yerli üretim gün ışığı doğal aydınlatma sistemi olan Sunvia ise sıfır enerji tüketimiyle, yapay aydınlatmalardan kaynaklı doğaya salınan karbon miktarını azaltan çevre dostu bir sistem. Yakın bir zamanda pazara sunduğumuz, kendi üretimimiz ve markamız olan TROKE Duman Tahliye Kapakları, Türkiye’deki ilk yerli CE Sertifikalı duman ve ısı tahliye kapağı olma özelliği taşıyor. Üretim tesisinde aynı zamanda klima grubunda da ürünler üretiliyor. Bu yıl başında dünyanın en büyük paket klima üreticilerinden Lennox ile bir lisans anlaşması imzaladık. Yaklaşık 40 yıldır çalıştığımız Lennox markasıyla olan bu yeni iş birliği ile Pancar O.S.B.’ndeki tesisimizde paket klimaların üretimine başladık. Form’un kendi tasarımları olan Form Fancoil ünitelerine ek olarak bir süredir AR-GE faaliyetlerine devam ettiğimiz yerli ısı pompasının da seri üretimine geçtik ve yerli malı sertifikasını aldık. 
Genel olarak tüm ürünlerimizin ortak noktası enerjiyi minimum tüketen, sertifikalı ve dünyada yıllardır kullanılan uzun ömürlü sistemler olması. Bu bakımdan ürünlerimiz hem çevre dostu hem de yatırımcıların minimum maliyet ile maksimum sonuç alacakları ve enerji tasarrufu sayesinde de aynı zamanda bütçe dostu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

TROKE Duman Tahliye ve Doğal Havalandırma Kapakları’nın avantajları nedir?

Form Şirketler Grubu olarak kendi üretimimiz ve markamız olan TROKE Duman Tahliye Kapakları, Türkiye’deki ilk yerli CE sertifikalı duman tahliye kapağı olma özelliği taşıyor. Bu ürünümüzle endüstriyel tesisler, lojistik depolar, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür ve spor merkezleri için yangınlara karşı güvenli, mimari açıdan da estetik çözümler sunuyoruz. Bu ürün ile özellikle endüstriyel alanlarda ortaya çıkan olası bir yangında ölümlerin en büyük sebebi olan duman zehirlenmelerini engelleyerek çalışanların iş güvenliğinin arttırılmasına ve çalışma şartlarının iyileştirilmesine yardımcı oluyoruz. TROKE; kapaklarında kullanılan nanojel dolgulu polikarbonat paneller sayesinde sera etkisi yaratmadan enerji tasarruflu doğal aydınlanma da sağlıyor. Gün ışığının istenmediği durumlarda ise alüminyum kapak alternatifi mevcut. Üstelik düz veya eğimli her türlü çatıya uygulanabiliyor.

Form Endüstri Tesisleri bu yıl hangi konulara odaklanıyor, hedefleri neler?

Bu yıl, Form endüstri tesisleri olarak klima ürün grubumuzun geliştirilmesine ağırlık verdik. Lennox paket klimalar, kendi üretimimiz olan fancoiller ve ısı pompalarına odaklandık. Kısa süre önce seri üretime geçtiğimiz ısı pompalarında hızlı bir şekilde ilerledik ve bu ürünümüz yoğun ilgi görüyor. Isı pompası, doğal gün ışığı ile aydınlatma sistemleri, duman tahliye sistemleri, evaporatif soğutma sistemleri, fancoil gibi imal ettiğimiz ürünlerinde yakaladığımız başarıyı önümüzdeki yıllarda farklı ürün gruplarında da devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle ürün AR-GE çalışmalarımıza aynı şekilde yeni yılda da devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 09:51
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını