banner1322
x

ENDÜSTRİYEL TESİSLERE ENERJİ VERİMLİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Form Endüstri Tesisleri Genel Müdürü Güray Korun, “Endüstriyel tesislerin çatısından iç mekanına kadar her alanında enerji verimli ve çevreye dost çözümler sunuyoruz” dedi.

ENDÜSTRİYEL TESİSLERE ENERJİ VERİMLİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR
Enerji Zirvesi

Endüstriyel tesislerin çatısından iç mekanına kadar her alanı için hem enerji verimli hem de çevreye dost çözümler sunan Form Endüstri, sunduğu verimi proje örnekleriyle de gösteriyor. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Form Endüstri Tesisleri Genel Müdürü Güray Korun, geliştirdikleri ürünlerin özelliklerini ve sundukları avantajları anlattı anlattı. 

TROKE Duman Tahliye ve Doğal Havalandırma Kapakları’nın kullanım alanları ve avantajları hakkında bilgi verir misiniz?

Fabrikalarda duman kontrolünün en uygun maliyetli çözümü olan duman tahliye kapakları, yangın anında yükselen dumanın çatıdan tahliye olmasına olanak tanıyor ve böylece fabrika zeminlerinde istenen dumansız yükseklik sağlanabiliyor. Ek olarak ısı tahliyesi de sağlayan sistem, bu özelliği sayesinde binanın bütünlüğünü de koruyor. Kapakların olmadığı tesislerde tahliye edilemeyen duman ve ısı, çatı panelleri ve bina kirişlerinde deformasyona, ardından çökmelere sebep olarak yangının kolayca yayılmasına neden oluyor. Bu alanda bizlerin üretimini gerçekleştirdiğimiz TROKE, EN 12101-2 standart testlerinin hepsinden başarıyla geçerek yerli olarak üretilen ilk ve tek CE belgeli duman ve ısı tahliye kapağı olma özelliğine sahip. 6000 serisi elektrostatik toz boyalı alüminyum profillerden ve çelik parçalardan imal edilen TROKE, yangın durumunda 140 veya 165 derece açıyla açılarak duman ve ısıyı çatıdan hızlıca tahliye edebiliyor. Eğimli veya düz çatı kaideleri ile her türlü çatıya uyum sağlayabilen TROKE, farklı açkı ve kapak malzemesi alternatifleri ile kullanıcının isteğine göre özelleştirilebiliyor.

LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı’nın avantajı nedir?

LAMILUXPR60 Tipi Cam Çatı, ana amacı olan duman tahliye ve havalandırmanın yanı sıra çok yönlülüğü, esnekliği ve şıklığı ile öne çıkıyor. Cam çatının en temel özelliği olan güneş ışığı alımını çok etkili bir şekilde sağlamasının yanı sıra parlak çerçeveli bir konstrüksiyon tasarlandığında çok büyük yüksekliklerde dahi hiçbir çıkıntı oluşturmuyor. LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı’nın havalandırma flapı, cam çatı yüzeyiyle neredeyse hiç fark edilmeyecek kadar bütünleşiyor ve ışık alımında azalmaya yol açmıyor. Dış taraftan bakıldığında flap düz üst yüzeye de uyum sağlayarak tasarımla adeta bütünleşiyor. Kenarlarda kir birikimini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda bir örnek ve düzgün bir yüzey görünümü sağlıyor. LAMILUX PR60 Tipi Cam Çatı, ısı izolasyonu sağlayarak ve ısı köprüsü oluşturmadan yüksek verimde U değeri sunuyor. 

Endüstriyel tesisler kapsamında çözüm sunduğunuz projelere örnek verir misiniz?

Form Endüstri Tesisleri olarak endüstriyel tesislerin çatısından iç mekanına kadar her alanında enerji verimli ve çevreye dost çözümler sunuyoruz. Örneğin FesKlima Evaporatif soğutma ünitelerimiz tesislerde düşük yatırım maliyeti ve minimum enerjiyle maksimum serinletme sağlıyor. Hava ve suyu kullanarak mekanlarda doğal bir serinlik sağlayan FesKlima, mekanları filtre edilmiş y100 taze hava ile buluşturuyor. Duman tahliye ve doğal havalandırma ünitelerimizle ise, bir endüstriyel tesis için hayati öneme sahip olan bu sistemleri, yerli üretim alternatifi ve farklı ürün seçenekleri ile en uygun koşullarda müşterilerimize sunuyoruz. Son olarak, güneş ışığını kapalı ortamlara ileterek mekanların yapay aydınlatma ihtiyacını minimuma indiren Sunvia’dan bahsetmek isterim. Sunvia güneş tüpleri, yapay aydınlatmadan doğan enerji sarfiyatını düşürmesinin yanı sıra, ortama gün ışığını getirerek çalışan performansını da olumlu yönde etkiliyor. Sıfır enerji ile doğal aydınlatma sağlayan Sunvia, yapay aydınlatmanın doğal bir sonucu olan karbon ayak izini de önemli derecede azaltıyor. 

2021 yılında hangi konulara odaklanacaksınız, planlarınız neler?

Yeni yıla girerken dünyanın farkı ülkelerinden aşı ve tedavi konusunda olumlu haberler alıyoruz. Yakın zamanda yapılması planlanan kitlesel aşılamanın dünya ekonomisinde bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Biz de bu doğrultuda hâlihazırda üretimini gerçekleştirdiğimiz ürün gruplarımızda post-pandemi ihtiyaçlara dönük ürün geliştirme, güncelleme ve çeşitlendirme çalışmalarımızı artırmayı ve bunların yanı sıra daha evvelce planlanmış çalışma ve yatırımlarımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Ayrıca, tesisimiz bünyesinde yeni birtakım üretim müjdelerimiz de olacak.

YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını