banner1322
x

ELEKTRİK MALZEMELERİ SEKTÖRÜNDE YENİ HEDEF YENİLENEBİLİR ENERJİ

Yenilenebilir enerjinin sektöre yeni iş fırsatları sunduğunu belirten Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, sektörün bu dönüşümden geri kalmasının mümkün olmadığını ifade ederek, artık yeni trendin bu yönde olduğunu vurguladı.

ELEKTRİK MALZEMELERİ SEKTÖRÜNDE YENİ HEDEF YENİLENEBİLİR ENERJİ
Endüstrideara

Dünyada fosil enerji kaynaklarının hızla tükendiğini ve bu süreçte bütün dünyanın ortak akıl ile hareket ederek, yenilenebilir enerjiye yöneldiğini kaydeden Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, bu süreçte yenilenebilir enerji ürünlerinin yoğun talep gördüğünü söyledi. Sektörün bu dönüşümden geri kalmasının mümkün olmadığını dile getiren Murat Akgül, “Biz ürettiğimiz ürün grupları arasında yenilenebilir enerji panolarından enerji santrallerine kadar kullanılacak birçok ürünü ürün portföyümüze ilave ettik. Ar-Ge departmanımız çalışmalarına devam ediyor. Hali hazırda bu ürünlerimizi pazara sunmaya başladık.  Bu ürün gruplarına talep hızla arttığı için bizler de çalışmalarımızı arttırdık” dedi.

GÜÇLÜ KNOW-HOW’A SAHİP OLAN KAZANIYOR

Yenilenebilir enerji ürünlerinin kendi içinde bazı değişkinleri olduğuna dikkat çeken Murat Akgül, “Sigma Elektrik olarak uzun yıllardır şalt sektöründe üretim yapan bir firma olduğumuz için güçlü bir know-how’a sahibiz ve bunu şimdi de yenilenebilir enerji alanındaki ekipmanların üretiminde kullanıyoruz. Bu nedenle sektörümüzde değişen, gelişen her yeni alanda olduğu gibi sürece kolay bir şekilde adapte olabiliyoruz. Sigma Elektrik olarak biz özellikle GES sistemleri ve diğer yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan tüm şalt ekipmanlarını; maksimum operasyon güvenliği ve maksimum korumayı garanti edebilecek teknolojide ve uluslararası standartlara uygun yapıda tasarlıyor ve üretiyoruz” diye konuştu.

"ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARI İÇİN DE ÜRÜNLER GELİŞTİRİYORUZ"

Elektrikli araçların şarj istasyonlarına yönelik ürünler geliştirdiklerinden de söz eden Murat Akgül, “Biliyorsunuz her yenilik yeni bir pazar oluşmasını sağlıyor. Elektrikli araçlar ile birlikte tüm dünyada hızla artan şarj istasyonu ihtiyacına paralel, bu istasyonlarda kullanılan birçok ekipman bizler gibi birçok üretici firma için yeni pazar olarak ortaya çıkıyor. Tabii bizim de üretici firma olarak bu pazarın kullanımına sunmuş olduğumuz ürünlerimiz mevcut. Hali hazırda yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ile bunların sayılarını arttıracağız. Hep söylediğimiz gibi; biz elektriğin olduğu her yerdeyiz” dedi. 

YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını