banner1322
x

EHP TEKNOLOJİSİ 12 LİTRE SU İLE MEKANLARI ISITIYOR

Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, nano teknolojiyle buluşturdukları EHP teknolojili peteklerin yarım çay bardağı su harcayarak bir odayı 12 dakikada ısıtabildiğini anlattı.

EHP TEKNOLOJİSİ 12 LİTRE SU İLE MEKANLARI ISITIYOR
Robot Zirvesi

Enover Enerji, ısıtma sistemleriyle ilgili Ar-Ge bazlı ürünlerin üretimini gerçekleştiriyor. Dünyada ilk olan EHP teknolojisi hızlı, verimli ve basit ısı transferine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Enover Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Malik Çağlar, EHP teknolojisinin yer aldığı peteklerin ısınması için sadece 0,12 litre su harcadığına dikkat çekti. 

KOCA EV 12 LİTRE SU İLE ISINIYOR 

İş yerlerinde ve evlerde standart peteklerin ağırlığı 30 kilogramdan fazla olurken ısınması için 6 litre su kullanıyor. Standart peteklerde aynı teknolojinin yaklaşık birkaç asırdır kullanılması üreticilerin ve tüketicilerin mağduriyet yaşamasına neden oluyor. EHP teknolojisi ile ilgili bilgi veren Çağlar, “Muadil panel radyatörlerin gerçekleştirdiği aynı ısıtma işlemi, EHP’li radyatörlerle 0,12 litre su harcayarak gerçekleştiriyor. 10 radyatör bulunan bir evde 10 radyatörü çıkarıp yerine 10 tane EHP panel radyatör koyulduğunda, kombilerin çevireceği su miktarının 100 litreden 12 litreye düştüğüne dikkat çekiyor. Altı litre su yerine 0,12 litre suyla ısıtmanın gerçekleşmesiyle korozyon riskinin de azaltıyor. EHP teknolojisi sayesinde peteklerde yıllık bakım ve onarım gerekmezken kullanılan su miktarının büyük oranda azalıyor. Panel radyatörün tamamen ısınıp homojen hale gelme süresi de 2 dakikaya düşüyor.” dedi.  
 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını