banner1322
x

EĞİTİM YAPILARINA GÜVENLİ ÇÖZÜM SUNUYOR

Bahçelievler Anadolu Lisesi zemin döşemelerinde SurPlot® Pedestal tercih edilerek güvenli ve uzun ömürlü bir ortam sunuldu.

EĞİTİM YAPILARINA GÜVENLİ ÇÖZÜM SUNUYOR
Endüstri 40 Zirvesi

Kamu ve birçok eğitim kurumu inşaatında tercih edilen SurPlot® Pedestal (yükseltilmiş döşeme sistemleri) yakın zamanda Uygur Mimarlık tarafından projelendirilen Bahçelievler Anadolu Lisesi zemin döşemelerinde kullanıldı. Her biri minimum 1.000 kg taşıma kapasiteli SurPlot Pedestal seviye ayarlı ayaklar, herhangi bir yapıştırma ve ankraj gerektirmeden bahçedeki tüm alana serbest bir şekilde konduruldu. 140 mm’den 260 mm’ye kadar ayarlanabilen Surplot Pedestal ürünleri ile yer yer kot farkları düzeltildi. Ayrıca merdiven detayları kolaylıkla oluşturuldu.

PROJEYE ÖZGÜ UYGULAMA: AYAKLAR ÜZERİNE ÇELİK KONSTRÜKSİYON SİSTEM

İzolasyon yapılmış alana serbest bir şekilde kondurulan Surplot Pedestal seviye ayarlı ayaklar üzerine ise diğer uygulamalardan farklı olarak stabiliteyi arttırmak için çelik konstrüksiyon uygulandı. Projeye özgü geliştirilmiş bu uygulama detayı üzerine ise 5 cm kalınlığında 60×120 Terrazo Karo taş uygulandı.

AÇIK DERZ SİSTEMİ İLE HIZLI DRENAJ ÇÖZÜMLERİ

SurPlot® Pedestal ayakların dış mekân için sağladığı avantajlardan biri de açık derz sistemi. Olası bir yağış durumunda suyun derz boşluklarından aşağıya drenajını sağlar. Bu sayede özellikle yağışlı havalarda yüzeyde göllenmenin önüne geçilmiş olunur. Bu özelliği ile insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alışveriş merkezleri, otel ve rezidans veya okul, hastane gibi kamu kurumları inşaatında en çok tercih edilen modern ve güvenilir bir sistemdir.
 

YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını