banner1339
x

EGGER’in Polonya Biskupiec’teki fabrikası üretime başlıyor

EGGER’in Polonya Biskupiec’teki yonga levha fabrikası 28 Haziran 2019 tarihinde faaliyete başladı. Fabrika, 440 milyon avroluk yatırımlar sonucu inşa edilmiş, EGGER Grubu’nun dünyadaki 19. Fabrikası olup, 650.000 metreküp yonga levha kapasitesine sahiptir.

EGGER’in Polonya Biskupiec’teki fabrikası üretime başlıyor
Enerji Zirvesi

Şirket sahiplerinden Michael Egger, Biskupiec’teki fabrikayla ilgili düşücelerini “EGGER Biskupiec fabrikamızda üretime başlamış olmaktan mutluluk duyuyorum. Yönetim ve personelimizle birlikte, Polonya’daki mobilya sektöründe önemli bir tedarikçi konumuna gelmekten gurur duyuyoruz. Polonya’da 1990’lı yılların başından beri etkinliklerimizi sürdürüyoruz ve 150’den fazla yerel müşteriyle çalışıyoruz. İnşaat sürecinde ve şuandaki çalışma sürecinde sunduğumuz yaklaşık 1000 istihdam olanağı ile Varmiya-Mazurya bölgesinin yerel kalkınmasına katkıda bulunmaktan da onur duyuyoruz.” sözleriyle ifade etti.

AB'NİN MET YÖNETMELİĞİ ÇERÇEVESİNDE İNŞA EDİLDİ

EGGER Biskupiec fabrikası, Avrupa Birliği’nin çevreyi kirleten emisyonları son teknoloji ile önlemeyi ve minimuma indirmeyi hedefleyen MET - Mevcut En İyi Teknikler (Best Available Techniques) yönetmeliğine uygun olarak planlandı ve inşa edildi. Modern fabrikalarımız, EGGER ürünlerini üretirken mevcut olan en son üretim teknolojisini ve çevre bilgilerini kullanır. Fabrikamızda ham ve laminat yonga levha üretim hatları mevcuttur ve bu hatlar adım adım faaliyete geçirilmektedir. Tam işleyişte fabrikamızın üretim kapasitesi yıllık 650.000 m3 ham yonga levha olacak ve bunun da büyük bir bölümü dekoratif yüzeylerle tamamlanacaktır. 

BÖLGE HALKI İÇİN 1.000 KİŞİLK İSTİHDAM

Polonyalı mobilya üreticileri ve satıcılarının yanı sıra tesisin yapıldığı bölge de bu EGGER yatırımından faydalanıyor. EGGER Biskupiec’te şimdiden 370 kişiye istihdam sağlandı ve bu sayı çok yakında 400’e çıkacak. EGGER Grubu’nun diğer fabrikalarında eğitilen çalışanlarımız, 19. fabrikamızın günlük işleyişindeki sorumluluklarını artık devralacak. Ayrıca, tedarikçiler veya hizmet sağlayıcılarla ekstradan 600 istihdam olanağı oluşturuldu. 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 10:26
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını