banner1322
x

Ecobulk'da sektöründe Türkiye’den destek alan tek kuruluş

Kastamonu Entegre, İtalya Rimini’de gerçekleşen Ecomondo Fuarı’nda, çözüm ortağı olduğu Ecobulk Projesi’nin tanıtımında yer aldı.

Ecobulk'da sektöründe Türkiye’den destek alan tek kuruluş
Robot Zirvesi

Ecomondo Fuarı’na katılan Kastamonu Entegre, stantta yer alan ürünleriyle hem de Avrupa Komisyonuna ait pavilyonda gerçekleştirilen Ecobulk Proje sunumuyla öne çıktı. Kastamonu Entegre, geri dönüşümlü üretim dinamiklerine, yonga levhanın geri dönüşüm atığı olarak kullanılmasını engeleyen nedenlere, söz konusu ihtiyaçlara cevap verecek önerilerine değindi.

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Horizon 2020’nin desteklediği Ecobulk’da ağaç bazlı panel sektöründen Türkiye’yi temsilen programda yer alan ilk ve tek kuruluş olarak seçildiklerine işaret ederek, yonga levha üretiminde geri dönüştürülmüş hammadde kullanımının düşük oranda olduğunu söyledi. Firmalarının bu projede yer almalarının en önemli amaçlarının geri dönüşüm prosesi kolaylaştırılmış levha geliştirmek olduğunu açıklayan Yıldız, amaçlarının belirlenen kalite standartlarını yakalayabilen ve geri dönüşümü kolaylaştıran tutkal formulasyonları kullanarak levha üretmek olduğunu vurguladı. Yıldız, bu alanda çalışmalarının sürdürüklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 19:16
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını