banner1339
x

E.C.A. UZMANLARI UYARIYOR! DOĞRU KLİMA BAKIMINI VE TEMİZLİĞİNİ AKSATMAYIN

Yaz mevsiminin yüksek sıcaklık değerleriyle hissedilmeye devam ettiği bugünlerde klimaların performansı önem kazanırken uzmanlar klima bakımının yılda bir kez, filtre temizliğinin ise üç ayda bir yapılmasını vurguluyor.

E.C.A. UZMANLARI UYARIYOR! DOĞRU KLİMA BAKIMINI VE TEMİZLİĞİNİ AKSATMAYIN
Endüstri 40 Zirvesi

Sıcak havaların yaşam kalitesini ciddi ölçüde etkilediği yaz mevsiminin kurtarıcısı olan klimalar, ev ve ofislerdeki iklimlendirme kalitesine doğrudan etki ediyor. Bulunduğu alanda yarattığı temiz ve sağlıklı hava kalitesiyle yaz aylarında daha çok ihtiyaç duyulan klimaların bakımı ve temizliği de ideal iklimlendirme koşullarını yaratmada kullanıcısına kolaylık sağlıyor. Yaşam alanlarının verimli, sağlıklı ve tasarruflu iklimlendirilmesi için uyaran E.C.A. uzmanları klimaların mevsim geçişleri öncesinde, filtrelerin de ortalama üç ayda bir temizlenmesini tavsiye ediyor.

TEMİZ BİR FİLTREYLE YAZ SERİNLİĞİ DAHA SAĞLIKLI

Uzun ömürlü ve sürdürülebilir performansa sahip klimalar için dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelen filtre temizliği, aynı zamanda hava kalitesini de doğrudan etkiliyor. Konutlarda kullanılan klimalardaki hava filtrelerinin elle kolayca çıkarılarak temizlenmesi mümkün olurken ortamdaki ferah havanın kalitesini yükseltiyor. Elektrik süpürgesi yardımı veya herhangi bir kimyasala gerek duymadan sadece su ile kolayca yapılabilen filtre temizliği, zararlı bakterilerin hava içine hapsolmasını da önlüyor. Temizlik işleminin ardından ise uzmanlar cihaza yerleştirilecek olan filtrenin iyice kurumuş olması gerektiğini vurguluyor.

YILDA BİR KEZ KLİMA BAKIMI ŞART

Filtre temizliğinin yanı sıra klima bakımının da taze hava sirkülasyonu sağlamada öncelikli noktaların başında geldiğini kaydeden E.C.A. uzmanları, yılda bir kez yapılacak bakımın önemine değiniyor. Bakım esnasında dikkatli bir şekilde gerçekleştirilen işlemler arasında cihazın bağlantı, elektronik aksam ve gaz kontrolü, fan temizliği, hava filtresi değişimi ya da temizliği gibi işlemler yer alıyor. Sadece yetkili servisler ve E.C.A. uzmanları tarafından gerçekleştirilen bakım işlemi sayesinde, ilk günkü yüksek verimine kavuşan cihazlar yüksek performansıyla enerji kullanımını da minimize ediyor.
 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 12:52
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını