banner1322
x

DYO “Yarınlar İçin Değer” projesiyle yarına destek

DYO, “Yarınlar İçin Değer” kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamaya devam ediyor. Marka bu kapsamda geliştirdiği “Ustalığa Değer” ile üç yılda 416 boya ustasına, “Öğrenmeye Değer” ile de 42 binden fazla öğrenciye dokundu.

DYO “Yarınlar İçin Değer” projesiyle yarına destek
Endüstrideara

Eğitimden kültür-sanata, spordan çevreye kadar farklı alanlarda geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamayı hedefleyen DYO Boya’nın “Yarınlar İçin Değer” projesi, gelecek nesillere ve topluma değer katıyor. DYO, 2016 yılında hayata geçirdiği “Yarınlar İçin Değer” kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde “Öğrenmeye Değer”, “Ustalığa Değer” ve “Okullara Değer” temalarıyla “vazgeçilmez” değerleri ortaya koyuyor.

416 USTAYA ULAŞILDI

DYO’nun ödüllü projesi Yarınlar İçin Değer çatısı altında gerçekleştirilen “Ustalığa Değer” projesi ile en önemli paydaşlarına ulaşan DYO Boya, Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi ustalara, bir mimar gözüyle renk ve mekân kompozisyonu yapmayı deneyimleme fırsatı sunuyor.
Marka, “Ustalığa Değer” ile Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belgelendirilmiş tecrübeli ustaların meslek hayatlarına ivme katmayı ve beraberinde mesleğe yeni katılmış genç ustaların sektörel eğitimler almalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından oluşturulan eğitim içerikleri yine MSGSÜ Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu tarafından uygulamaları başlatılan “Ustalığa Değer” projesi 2018 yılında 5 ilde, 5 eğitim uygulamasıyla 100, üç yılda ise toplam 416 ustaya ulaştı. Eğitim tamamlandığında yapılan sınavda başarılı sonuca ulaşan ustalar, MSGSÜ Sürekli Eğitim Merkezinden başarı belgesi almaya hakkı oldu.

2018’DE 8 BİN 483 ÇOCUĞA ULAŞILDI

Bir diğer önemli proje olan “Öğrenmeye Değer” kapsamında ilkokullarda öğrenci, öğretmen, idareci ve velileri renk, mekân kullanımı, ısı ve ışık gibi konular hakkında bilgilendirmek amaçlandı.
İlk etapta “Öğrenmeye Değer” projesiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Bölümleri akademisyenlerinden bir danışma kurulu oluşturuldu. Bu kurul eğitim içeriklerini renk, mekân kullanımı, ısı ve ışık unsurları göz önünde bulundurarak hakkında bilgiler verdi.

Proje kapsamında okullarda görev yapan idareciler, sınıf öğretmenleri ve okul aile birliği üyelerine eğitimler verildi. 2015 - 2016 ve 2016 - 2017 eğitim-öğretim dönemleri içinde toplamda 84 okulda 1.358 öğretmen, 33.520 öğrenci ve yaklaşık 70 bin veliye ulaşıldı. 2017-2018 döneminde ise 4 ilde 8 bin 483 öğrenci mekan, renk, ısı ve ışık konularında bilgilendirildi. Böylece üç yılda ulaşılan öğrenci sayısı da 42 bini geçmiş oldu.

10 İLDE 10 OKULDA MODEL UYGULAMA YAPILDI

“Okullara Değer” projesi çerçevesinde okul boyama ve boya kullanımı standartları kılavuzu, Milli Eğitim Bakanlığı katkılarıyla, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve DYO işbirliğinde oluşturulan çalışma grubuyla Türkiye genelini temsil eden 10 ilde farklı coğrafi, iklim ve yerleşim koşullarında yer alan okul tipleri belirlenerek, uygun okul boyama ve boya kullanımı önerileri geliştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan tüm okulları kapsayacak şekilde hazırlanan bu kılavuza uygun olarak akademik eğitime katılmış ustalar tarafından örnek okul boyama uygulamaları gerçekleştirildi. Proje dahilinde olmak üzere “okul boyama ve boya kullanımı standartları” kılavuzu kapsamında 10 il ve 10 okulda model uygulama çalışmaları gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 17:48
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını