Dorçe Prefabrik Yapı'dan Katar'a 4 bin kişilik hastane

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Katar'da 4 kişi kapasiteli prefabrik Kovid-19 karantina hastanesi projesini bitirdi.

Dorçe Prefabrik Yapı'dan Katar'a 4 bin kişilik hastane
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Katar'da 4 kişi kapasiteli prefabrik Kovid-19 karantina hastanesi projesini bitirdi.

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından konuyla ilgili olsarak yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 sonrası dönemde, hızlı kurulabilen Kovid-19 hastaneleri, sahra hastaneleri, mobil hastaneler, ağır bakım üniteleri, enfeksiyon hastaneleri, izolasyon üniteleri, acil müdahale üniteleri, yoğun bakım üniteleri ve karantina üniteleri önem kazandı.

Bu talebi karşılama kısmında prefabrik, ön-üretimli ve modüler yapı sistemleri ön plana çıkıyor.

Hafif çelik prefabrik yapı konusunda büyük tesislere sahip olan Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, aktif olarak 30 ülkede Kovid-19 hastaneleri için sağlık bakanlıkları, ilgili Kovid-19 otoriteleri ve STK'lar ile çalışmalar yürütüyor.

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, bu alanda ilk projesini Katar Umm Slal bölgesinde bitirdi.

Umm Slal Kovid-19 Karantina Hastanesi, mevcut durumda 4 bin yatak kapasiteli ve ihtiyaç olması durumunda 8 bin yatak kapasitesine artırılabiliyor.

Yeni tamamlanan Umm Slal Hastanesi, karantinaya alınan hastalar için gerekli sağlık hizmetlerine ek olarak konfor, güvenlik ve eğlence ihtiyaçlarını sağlamak için tam donanımlı şekilde hizmet sunuyor.

Aktif olarak kullanılmaya başlanan hastaneyi açılışından sonra üst düzey devlet yetkilileri denetledi ve olumlu görüşlerini bildirdi.

Öte yandan, Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Orta Doğu, Afrika, Güney Amerika'da ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerindeki yeni hastane projelerine başlamayı hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 13:23
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını