Dolum işlemi için robot yatırımı yapmayı planlıyor

Paketleme ünitelerinin otomasyonlu ve robotik olduğunu belirten Pak Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Dr. Emrullah Cihad Işık, yakın süreçte dolum işlemini de robot ile yapmayı planladıklarını söyledi.

Dolum işlemi için robot yatırımı yapmayı planlıyor
Endüstrideara

Dijitalleşme çalışmaları hakkında bilgi veren Pak Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Dr. Emrullah Cihad Işık, “İş akışlarında yakın temas zorunluluğumuz bulunmuyor. Bu sürece özel olarak farklı tedbir almamız gerekmedi. Paketleme ünitelerimiz zaten otomasyonlu ve robotik idi. Bu süreçte bağlantılı değil ama yakın süreçte aldığımız karar ile dolum işlemini de robot ile yapmak istiyoruz. Bunun haricinde üretim esnasında zaten nitelikli üst sınıf maske ve eldiven kullanıyorduk.” dedi.

Covid-19 sürecine de değinen Işık, “Pandemi dünya çapında salgın hastalık demek. Biz sadece kendi ülkemizde tedbir alabiliyoruz. Ve sınırlarımızı kontrol altına almaya çalışıyoruz. Pandemi hastalıklar ne ilk ne de son olacak. Burada mühim olan ülke olarak alınan tedbirlere riayet ederek, hayata devam etmektir. Pandemi ile yaşamayı ve mücadele etmeyi öğrenmek zorundayız. Tedbir al, tedavi et, hayata devam et…” 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 08:35
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını