banner1322
x

“Doğru çözümler sunarak müşterilerimize zaman kazandırıyoruz”

Çatı ve cephe kaplama kapsamında bakır, titanyum, çinko, boyalı galvaniz saç, boyalı alüminyum gibi ürünleriyle hizmet veren Esmol’un odağında müşteri memnuniyeti var. İhtiyaca uygun çözümler sunan markanın çalışmalarını Genel Müdür Erdem Akbayrak ile konuştuk

“Doğru çözümler sunarak müşterilerimize zaman kazandırıyoruz”
Endüstrideara

Esmol firmasının başarı hikayesini öğrenebilir miyiz?

Esmol, metal çatı ve cephe kaplama sektöründe 15 yıllık tecrübemiz neticesinde 2017 yılında İstanbul’da kuruldu. Sancaktepe’de bulunan 1250 m3 alanımızda dört personel ile 70’in üzerinde ürün ile geniş bir kalemde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Amacımız metal çatı ve cephe kaplaması yapan firmaların yanı sıra mimar ve müteahhitlerin de projelerinde kullandıkları farklı renkli boyalı metallerin teminini sağlamak, onlara tedarik hizmeti vermek. Çatı ve cephe kaplama kapsamında bakır, titanyum, çinko, boyalı galvaniz sac, boyalı alüminyum gibi ürünlerimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Boyalı metal grubunda müşterilerimize geniş bir renk seçeneği sunuyoruz. Projelerinde ihtiyaç duydukları tüm renkleri temin edebiliyoruz. Ayrıca üretilebilen 213 rengin 30’a yakını stoklarımızda mevcut, bu alışılmışın dışında esnek bir hizmet…
Yalıtım, ısıtma-soğutma ve reklamcılık gibi sektörlere ise boyalı galvaniz , galvaniz ve ham alüminyum ürünlerimizle hizmet veriyoruz. Ağırlık olarak çatı ve cephe kaplaması ürünlerimizle mimar, müteahhit, uygulamacı firmalara hizmet sunuyoruz. Nitekim bugüne kadar 250’ye yakın çatı ve cephe kaplama firmasıyla çalıştık. Ürün kalemimizin geniş olması ve de hızlı teslimat gerçekleştirmemiz tercih edilmemizde önemli bir etken.

Cephe sistemleriniz neler? 

Kompozit cephe kaplama sitemlerimizle bu alanda müşterilerimize çözüm sunuyoruz. yaprak, pul, barkod, yalı baskı kaplama gibi farklı detaylar bulunuyor. Aynı zamanda metal kiremit şeklinde olan cephe sistemlerimiz söz konusu. 
Mastermax markasının buhar bariyeri ve buhar dengeleyici ürünlerinin de satışını yapıyorsunuz. Bu ürünlerin kullanım yerleri ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?
Yapıların çatı ve cephelerinin kaplamasının katmanları arasında yoğuşma oluşur. Dış ve iç hava ısı farkından dolayı terleme yaşanır. Bu terlemenin oluşmaması için buhar dengeleyeci kullanılır. Buhar dengeleyeci, dışarıdan gelecek su buharının alt katmanlara geçerek yapının içerisine geçmesini engeller. Dolayısıyla dışarıdan temiz hava gelişine izin verirken, terlemenin içeriye girmesini engeller. Su ve ısı yalıtımı sağlayarak, ısı değişkenliğinin oluşturduğu deformasyonu ortadan kaldırmış olur. Ayrıca çok küçük değer de olsa buhar dengeleyici ses yalıtımı da sağlar. Buhar bariyeri ve buhar dengeleyici ürünlerimiz bugüne kadar birçok müşterimize çözüm sunduk. 

Önümüzdeki süreçte neyi hedefliyorsunuz pazarda? 

Firmamız kurulalı kısa bir zaman olmasına karşın, 15 yıla dayanan bilgi birikimimiz ve tecrübemizle bugüne kadar birçok önemli çalışma gerçekleştirdik. Geniş bir ürün ve renk seçeneği sunmamız, hızlı teslimat gerçekleştirmemiz, ürün ve hizmet kalitemiz ile müşterilerimize fayda sağlıyoruz. Kadromuzu her geçen gün geliştirmeyi hedefliyoruz. Muhasebe, satış ve sevkiyat birimimize bu yıl içerisinde ithalat ve ihracat sorumlusu da dahil etmeyi planlıyoruz. Yurt içi pazarında farklı yeni ürünlerin satışını yaparken, aynı zamanda yurt dışındaki kullanıcıları da ülkemizdeki ürünlerle buluşturmayı istiyoruz. Ayrıca iki yeni üründe AR-GE çalışmalarımız devam etmekte.

Sektördeki gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de boyalı metal tüketimi her geçen gün artıyor. 2018 ve 2019 yılında ülkemizde ekonomik durağanlık yaşandı, ancak işler durma noktasına gelmedi. Çünkü ürünlerin çok farklı kullanım alanları var. Esmol olarak müşteri memnuniyetine ve ihtiyaçlarına önem veriyoruz. Bu süreçte biz müşterimizin siparişinden fazla ürün tedarik ederek, başka bir müşterimizin ihtiyacına hızlı bir şekilde cevap verebildik. Bu yaklaşımımız müşteriyi memnun etti ve firmamızla olan iş birliğini daha da fazla sürdürülebilir kıldı. Ekonomik koşullar ne olursa olsun vazgeçmemek, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak gerekiyor. Önümüzdeki süreçte sektör çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 15:05
YORUM EKLE

Legend Art

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını