banner1322
x

Doğru beton uygulamaları İzmir'de konuşuldu

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından İzmir’de düzenelenen “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri”nde beton uygulamaları masaya yatırıldı.

Doğru beton uygulamaları İzmir'de konuşuldu
Enerji Zirvesi

THBB tarafından 26 Kasım Pazartesi tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesinde gerçekleştirdiği  “Beton Teknolojileri ve Doğru Beton Uygulamaları Semineri”nde sektör oyuncuları ile bir araya gelindi.  THBB Genel Sekreteri Aslı Özbora Tarhan'ın “Türkiye’de ve ünyada Hazır Beton Sektöründeki Son Gelişmeler”, İTÜ İnşaat Fakültesinin Eski Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir “Beton Teknolojisinde Son Gelişmeler”; THBB Kalite Güvence Sistemi Direktörü Selçuk Uçar ise “Betonda Kalite Denetimleri” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

"EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR"

Ülkemizde ve dünyada hazır beton sektöründeki son gelişmelere parmak basan  Tarhan, hazır beton sektörünün 2017 yılı itibarıyla 115 milyon metreküplük üretim ile inşaat sektörüne ve ekonomiye önemli bir katkı sağladığını vurguladı. Türkiye'nin beton üretiminde 2009’dan bu yana Avrupa’nın lideri olmasına işaet eden Tarhan, Türkiye'nin Çin ve ABD’nin ardından dünyanın üçüncü en büyük hazır beton üreticisi olmasının altını çizdi. Tarhan, hazır beton sektörünün toplam istihdamın yüzde 6,9’unu oluşturan inşaat sektörünün önemli bir parçası olduğunu aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 10:19
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını