Dijitalleşme ile verimliliği artırıyor

Tesislerinde ihtiyaç duyduklarından daha ileri bir teknoloji kullandıklarını belirten ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ, aynı zamanda kullandıkları iki yazılım ile iş süreçlerinde verimliliği artırdıklarını belirtiyor.

Dijitalleşme ile verimliliği artırıyor
Endüstrideara

Dijitalleşme çalışmaları hakkında bilgi veren ACP Yapı Elemanları Şirket Müdürü Erhan Karabağ, şunları söyledi:
“Ankara’da yer alan tesislerimizde üretimimizde ihtiyacımız olandan daha üst sınıf makine teçhizatı kullanıyoruz. Eğitim faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Dijitalleşmeyle ilgili iki yazılım kullanıyoruz. Biri tekliflendirme, stok takibi, üretim takip etmeyle ilgili; diğeri ise üst sınıf kapasiteye sahip bir muhasebe yazılımı. Bunlarla da şirketin düzenli, sağlıklı biçimde verilerinin depolandığı, rapor alınabilecek, şirketin gidişatını gözlemleyebileceğimiz nitelikte veri alabileceğimiz bir alt yapı ortamı oluşturuyoruz. Böylece hem hızlı cevap verebilme hem şirketin mevcut durumuna vakıf olabilme hem de verilerin depolanması açısından sağlıklı bir ortam oluşturuyoruz. 

Öncelikli olarak bizim imalat, montaj ve teknik servis olarak üç kademe işimiz var. Tablet bilgisayar kullanıyoruz. Teknik servis kaydını direkt tablet üzerinden yapıyoruz, veriler otomatik olarak şirkete aktarılıyor. Mümkün olduğu kadar kağıtsız ofis sistemine adapte olmaya çalışıyoruz. Dijitalleşme süreci ile ilgili ihtiyaç olan noktalarda verileri, altyapıyı kullanarak ve de arkadaşlarımıza gerekli eğitimleri vererek hızlıca gündemi takip etmeye gayret ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 15:26
YORUM EKLE

Sensörmatik

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını