banner1322
x

"DİJİTALLEŞME DÖNÜŞÜMÜNÜ YAKALAMALIYIZ"

İskele ve kalıp sektöründe dijitalleşmeye doğru da ciddi adımlar atıldığını gözlemlediklerini aktaran  İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Tüfekçi, inovasyon ve yıkıcı inovasyon etkilerin sektörün geleceğini belirleyeceğini kaydetti. Tüfekçi, geç kalmamak için bugünden gerekli önlemleri alıp, dijitalleşme dönüşümünü sektör olarak yakalanmasının şart olduğunu vurguladı. 

"DİJİTALLEŞME DÖNÜŞÜMÜNÜ YAKALAMALIYIZ"
Enerji Zirvesi

Türkiye’de iskele ve kalıp sektörünün 20-30 yıl öncesine göre çok farklı konumda olduğunu belirten İskele Kalıp Sanayicileri Derneği (İKSD) Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Tüfekçi, bugün tüm inşaat projelerinin hızlı, güvenli ve kaliteli yapılmasında sektörün bu sürece katkısının büyük olduğunu söyledi. Dünya kalitesine, dünyadaki sistemlerin seviyesine çok yaklaşmış durumda olduğunu vurgulayan Tüfekçi, sanayinin, Endüstri 4.0’ın hatta Endüstri 5.0’ın konuşulduğu bir dönemde, maalesef inşaat sektöründe verimlilik probleminin yaşandığını ifade ederek, diğer uygulama hızları anlamında hâlâ geride kalmış bir sektör olduğunu açıkladı. 

DİJİTALLEŞME YOLUNDA CİDDİ ADIMLAR ATILIYOR

İnşaatın pek çok disiplini barındıran, emek yoğun bir sektör olduüunu dile getiren Tüfekçi, bir fabrikadaki üretimi robotlaştırmanın son derece kolay, fakat çok geniş bir sahada ve sadece bir kere yapılacak bir binayı o şekilde otomatikleştirilemeyeceğine vurgu yaptı. Öte yandan iskele ve kalıp sektöründe dijitalleşmeye doğru da ciddi adımlar atıldığını gözlemlediklerini aktaran Kubilay, inovasyon ve yıkıcı inovasyon etkilerin sektörün geleceğini belirleyeceğini kaydetti. Tüfekçi, geç kalmamak için bugünden gerekli önlemleri alıp, dijitalleşme dönüşümünü sektör olarak yakalanmasının şart olduğunu vurguladı. 

YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını