banner1322
x

“Dijital geleceğe tam anlamıyla hazırız”

Layher Teknik Ofis Müdürü Aslı Dikicioğlu, Layher olarak kendi geliştirdikleri Layplan yazılımı ile iskele projelendirilmesinde dijital geleceğe tam anlamıyla hazır olduklarını söyledi.

“Dijital geleceğe tam anlamıyla hazırız”
Makine Zirvesi

Layher Teknik Ofis Müdürü Aslı Dikicioğlu, şunları söyledi: “Günümüz dünyasında dijitalleşme piyasadaki her sektörü etkiliyor. Özellikle tüm dünyada etkisini gösteren bu pandemi sürecinde dijitalleşme sektörlerde bir zorunluluk haline geldi. Layher Türkiye olarak bu süreci iki başlık altında topluyoruz. Birincisi; projelerde dijitalleşme, ikincisi; eğitimlerimizin online platformlarda yapılması. Layher olarak, kendi geliştirdiğimiz Layplan yazılımı ile iskele projelendirilmesinde dijital geleceğe tam anlamıyla hazırız. Kısaca ‘SIM’ adını verdiğimiz ‘Scaffolding Information Modelling’ iskele bilgi modellemesi ile, proje planlamasında riskler önemli ölçüde azaltılıyor, proje dizaynı daha kolay hale geliyor ve aynı zamanda ‘BIM’e erişiminiz sağlanıyor. Çözüm ortaklarımız, kullanacakları iskele sistemini kurulum öncesinde 3 boyutlu olarak deneyimleme avantajına sahip oluyorlar. Layplan Classic yazılımı ile iskele modellemeleri otomatik olarak yapılabiliyor. Daha karmaşık iskele modellemeleri için Autodesk AutoCAD eklentisi olan Layplan CAD yazılımını kullanıyoruz. Katı modellemeler ile olası çakışma kontrolleri yapılabiliyor ve Layplan VR görüntüleyici ile kullanıcılar iskele üzerinde sanal tur yapabiliyor. Bu sayede, iskele kurulumu öncesinde müşterilerimizin aklında hiçbir soru işaretine yer bırakmıyoruz.

İkinci dijitalleşme sürecimiz, pandemi döneminde üzerinde çalıştığımız ‘yeni eğitim modeli’ oldu. Pandemi sürecinin getirdiği zorunlulukla ortaya çıkan online eğitimlerimiz ile ilgili çok güzel geribildirimler aldık. Kullanıcı deneyimini esas alarak geliştirmeyi sürdürdüğümüz bu eğitimlerimize devam edeceğiz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek siz de eğitimlerimizle ilgili güncel tarihlere ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.”


 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 07:44
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını