banner1322
x

DEVLET ONUR MADALYASI-DOSTLUK NİŞANI’NA LAYIK GÖRÜLDÜ

Kazakistan’da başarılı projelere imza atan YDA Group’a ülkenin sosyo ekonomik kalkınmasına üstün katkılarından dolayı "Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı" ödülü verildi.

DEVLET ONUR MADALYASI-DOSTLUK NİŞANI’NA LAYIK GÖRÜLDÜ
Robot Zirvesi

Kazakistan Bağımsızlık Günü'ne yönelik düzenlenen törene katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan’aKazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından tevdi edilen "Devlet Onur Madalyası-Dostluk Nişanı"nı Kazakistan Başbakanı Askar Mamin takdim etti.

19 YILDIR KAZAKİSTAN'DA YATIRIM YAPMAYI SÜRDÜRÜYOR

Dünyanın birçok ülkesinde büyük projelere imza atan şirketler topluluğu olarak, yurt dışı faaliyetlerindeki en önemli kilometre taşının Kazakistan’da yatırım yapmaya başladıkları 2001 yılı olduğunu belirten Arslan, Türk dünyasının aksakalı, Nursultan Nazarbayev’in yabancı yatırımcıları teşvik etmek için elverişli ortamları oluşturan politikaları sayesinde, 19 yıldır Kazakistan’da çok güzel projelere imza attıklarını, atmaya da devam edeceklerini söyledi. Ortak tarih ve kardeşlik bağlarından aldıkları güce işaret eden Arslan, her geçen yıl daha da ileri düzeye taşıdıkları Kazakistan-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Başbakan Mamin’in çok büyük destek verdiğinin altını çizdi. Bundan sonra da Ulu Kazak bozkırında Türk-Kazak kardeşliği ve dostluğunun sembolü olabilecek çok daha büyük projelere ve başarılara imza atacaklarına inandıklarını belirten Arslan, Türk iş adamı olarak devlet ödül töreninde 'Kazakistan Devlet Onur Madalyası–Dostluk Nişanı'na layık görülmelerinden büyük bir onur ve mutluluk duyduklarını kaydetti. (AA)
 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 12:56
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını