Dev markaya Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi Statüsü

Arçelik Pazarlama A.Ş., Türkiye genelinde çok az şirketin elde edebildiği Enerji Bakanlığı’nın Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) sertifikasını, 11 aylık çalışma sonucunda, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can’dan aldı. Şirket böylece AVM, otel, kamu binası, okul, hastane, belediye binaları, stadyum, depo gibi yapılara hizmet verebilecek.

Dev markaya Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi Statüsü
Robot Zirvesi

Ar-Ge çalışmalarıyla her geçen gün yeni bir yeniliğe imza atan Arçelik'in önem verdiği en önemli konulardan biri de eneri verimliliği. Pazara sunduğu ürünlerde minimum enerji tüketimini hedefleyen Arçelik Pazarlama A.Ş., Türkiye’de çok az şirketin sahibi olduğu Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi (EVD) statüsünü kazandı. EVD sertifikası, Arçelik’e Enerji Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can’dan tarafından geçen hafta takdim edildi.  Bu önemli sertifika, Enerji Bakanlığı tarafından sadece kriterlere uygun şirketlere veriliyor. Sertifikayı alma sürecinde Arçelik Pazarlama A.Ş., ön koşul olarak sunulan 12 farklı ölçüm aletini bu   konunun uzmanı global markalardan satın alarak, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) onaylı laboratuvarlarda kalibre ettirdi. 

Şirket, hem ölçüm aleti satın alımı, kalibre ettirilmesi hem de Arçelik Pazarlama A.Ş. bünyesindeki  dört çalışanın iki farklı eğitime girip iki farklı sınavda başarılı olarak sertifikalarını almaları sonucunda, yani tam 11 aylık çalışmayla, “Ticari ve Hizmet Binası” kategorisinde “Enerji Verimliliği Danışmanı” şirket unvanına sahip oldu.

Arçelik Pazarlama A.Ş. bu sertifika ile ofis, AVM, otel, kamu binası, okul, hastane, belediye binaları, stadyum, depo gibi ticari binalar ve hizmet binalarına, enerji etüdünün yapılması, verimlilik artırıcı proje hazırlama ve uygulama, enerji yönetimi danışmanlığı ve enerji performans sözleşmelerinin yapılması konusunda hizmet verebilecek. 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 13:57
YORUM EKLE

Aldağ

İmmergas

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını