DEV MARKADAN EĞİTİME DESTEK

İlk Adım Projesi'ni başlatan Şişecam, Şişecam Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtığı “mekatronik” dalının ardından Denizli’deki cam ev eşyası üretim tesisinde Cam El İmalatı Çıraklık Eğitim Programı'nı bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan yeni iş birliği ile Mesleki Eğitim Merkezi’nde Seramik ve Cam Teknolojileri Bölümü’nde başlatıyor.

DEV MARKADAN EĞİTİME DESTEK
EndüstrideAra - Haber Detay

Şişecam, nitelikli insan gücü yetiştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Cam üfleme zanaatının devam etmesine de katkıda bulunan programın uygulama eğitimleri Şişecam’ın Denizli’deki cam ev eşyası üretim tesisinde gerçekleştirilecek. İlk Adım Projesi’nin Cam El İmalatı Çıraklık Eğitim Programı’na ilköğretim mezunu olan ve 16 yaşından gün almış, cam el imalatına ilgi duyan ve mesleği ustalardan öğrenmek isteyen tüm gençler başvurabilecek. Programa katılacak öğrenciler, başvuru yapanlar arasından işe olan yetenekleri ve çalışma istekleri değerlendirilerek belirlenecek. Cam El İmalatı Çıraklık Eğitim Programı’na seçilen öğrenciler, eğitim hayatları boyunca Şişecam’ın sağladığı tüm imkânlardan faydalanacak. 

Şişecam cam zanaatını gelecek nesillere aktarmak için çalışıyor

Son üç yılda 80 öğrencinin eğitim aldığı programda, 70 kişinin istihdam edildiğini dile getiren Şişecam Topluluğu İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Başkanı Şengül Arslan, üretim faaliyetinde bulundukları tüm coğrafyalarda sadece ekonomik değil, toplumsal katkı sağlamayı da öncelikli hedefleri arasında gördüklerini beliterek çocuklara ve gençlere destek olmaya ve başta ülkemizde ve faaliyet gösterdikleri tüm coğrafyalarda eğitim altyapısına katkı sağlamak amacıyla yatırımlar gerçekleştirmeye devam ettiklerini açıklıyor. Cam El İmalatı Çıraklık Eğitim Programı’nı çok önemsediklerini, cam zanaatını gelecek nesillere aktarması açısından programa büyük önem verdiklerini belirten Arslan, bu sene İlk Adım Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları yeni iş birliği protokolü ile eğitim görecek öğrencilerin lise mezunu da olmasını sağlayacaklarını söyledi. Cam El İmalatı Çıraklık Eğitim Programı’nda okuyan ve başarılı olan öğrencilerimize burs vereceklerini ve program sonunda kadro ihtiyaçlarına göre istihdam edeceklerini belirten Arslan, kaliteli, yaratıcı ve özgün tasarımların yapıldığı Denizli’deki el imalat tesislerinde farklı kültürlerden tasarımcılarla iş birliği yaptıklarını ve dünyanın en ünlü tasarım markalarına cam üretimindeki bilgi ve deneyimlerini sunduklarını aktardı. 

YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler