Dev marka Düşük Karbon Kahramanı oldu

6. İstanbul Karbon Zirvesi’nde Karbonunu İyi Yöneten Tesisler Ödül katagorisinde, Aluform Pekintaş, fabrikasındaki çatı üzeri güneş enerji sisteminde kullanılan Schmid Pekintaş panelleri ile “Güneşle Üretim, Düşük Karbon Ayak İzli Ürün” olarak Düşük Karbon Kahramanı oldu.

Dev marka Düşük Karbon Kahramanı oldu
EndüstrideAra2

Türkiye’nin önemli sivil toplum örgütleri arasında yer alan Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin (SÜT-D), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl karbon ticareti ve ülkemizin iklim değişimiyle mücadelesine odaklanan 6. İstanbul Karbon Zirvesi’ni gerçekleştirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin tescilli yeşil yerleşkesinde yapılan Zirve kapsamında ‘Düşük Karbon Kahramanı Ödülleri’ sahiplerini buldu.

ALUFORM PEKİNTAŞ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Karbonunu iyi yöneten tesisler ödül katagorisinde, Aluform Pekintaş, fabrikasındaki çatı üzeri güneş enerji sisteminde kullanılan Schmid Pekintaş panelleri ile “Güneşle Üretim, Düşük Karbon Ayak İzli Ürün” olarak Düşük Karbon Kahramanı oldu.
Aluform Pekintaş, çatısına kurduğu Güneş Enerjisi Santrali ile,  Schmid Pekintaş’ta ürettiği güneş panelleri ile dünyada gerçekleşen karbon salınımını azaltmak için faaliyetlerine devam etmektedir.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 12:11
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Peri

Dergiler