banner1339
x

DEPREME KARŞI SU YALITIMI ÖNEMLİ

Endüstri Radyo’da İnşaat ve Malzeme programına konuk olan Cosmo Polymers Genel Müdürü Cengiz Coşkun, su yalıtımın depreme karşı binaları güçlendirmede su yalıtımın önemine işaret etti. 

DEPREME KARŞI SU YALITIMI ÖNEMLİ
Endüstri 40 Zirvesi

Endüstri Radyo’da İnşaat ve Malzeme programının konuğu olan Cosmo Polymers Genel Müdürü Cengiz Coşkun, gündemlerindeki çalışmalar ve su yalıtımın önemi konusunda bilgi verdi. Binalarda su yalıtımının, temelden çatıya kadar yapının su ile temas edebileceği her alanda uygulanması gerektiğini belirten Coşkun, su yalıtımının bina sağlığı, güvenliği ve konforu açısından önemine işaret etti. Coşkun şunları söyledi: 

KOROZYONA KARŞI KORUYOR

“Binanın demir, beton donatılarını sudan ve kimyasallardan korumak adına mutlaka temelde su yalıtımı uygulanmalıdır. Su yalıtımı yapılmadığı takdirde donatılar zamanla korozyona uğrayarak binanın ömrünün kısalmasına sebep olur. Türkiye bir deprem ülkesi, yıl içerisinde hissetmediğimiz birçok defa deprem yaşanıyor. Bu depremlerin titreşimden kaynaklı yarattığı beton çatlakları binaya zarar veriyor. Dolayısıyla binayı dış etkenlere karşı korumadığımız takdirde hem binanın ömrü kısalıyor hem de konfor bozuluyor. Binanın ömrünü uzatmak ve depreme karşı dayanımını sağlamak da en önemli konulardan biri su yalıtımıdır.” 

Cosmo Polymers Genel Müdürü Cengiz Coşkun Endüstri Radyo’daki programını bu linkten dinleyebilirsiniz. 
https://radyo.stendustri.com.tr/cosmo-polymers-genel-muduru-cengiz-coskun-insaatlarin-olmazsa-olmazi-olan-su-yalitimi/

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 18:35
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını