banner1322
x

"Deprem odaklı kentsel dönüşüm zorunluluk"

TMB Başkanı Mithat Yenigün, bugün yaşanan İstanbul depreminin deprem odaklı kentsel dönüşüm ve önlemlerin alınması konusunda kaybedilecek zamanın olmadığını gösterdiğinin altını çizdi.

"Deprem odaklı kentsel dönüşüm zorunluluk"
Enerji Zirvesi

İstanbul’da art arda yaşanan deprem sonrasında açıklama yapan TMB Başkanı Mithat Yenigün, yaşanan depremin özellikle 1999 Marmara Depremi’nin ardından ülkemiz gündemine giren kentsel dönüşüm sürecinin, depreme dayanıklı kaliteli yapıların ve doğru müteahhidin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Başlatılmış olan sürecin, depreme karşı sıfır toleransla sağlıklı biçimde sürdürülerek en kısa sürede tamamlanması büyük önem taşıdığını dile getiren Yenigün, bugün yaşanan İstanbul depreminin deprem odaklı kentsel dönüşüm ve önlemlerin alınması konusunda kaybedilecek zamanın olmadığını gösterdiğinin altını çizdi. Ülkemizin deprem riski açısından İstanbul ile sınırlı olmayıp, yapılacak çalışmalarda ülke genelinde aynı hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini dile getiren Yenigün, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
 “Toplumsal belleğimizde büyük kayıplar ve derin acılarla yer alan deprem, içinde bulunduğumuz andan yarınlarımıza uzanan çok ciddi bir tehdittir. Bu nedenle deprem konusunda toplumumuzda akılcı ilgi ve farkındalığın artırılması, eğitim faaliyetlerinin sürdürülmesi önem taşımaktadır.”
 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 11:08
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını