DENİZ VE DOĞAYI BULUŞTURAN PROJE: DEDEMİN KONAKLARI

Home Yapı tarafından hayata geçirilen Dedemin Konakları Villaları, deniz ve doğayı buluştururken, benzersiz konum özellikleriyle, ferahlığın ve özgürlüğün tadını doyasıya çıkarma imkanı veriyor.

DENİZ VE DOĞAYI BULUŞTURAN PROJE: DEDEMİN KONAKLARI
Enerji Zirvesi

Home Yapı’nın birinci etabını tamamladığı Dedemin Konakları villaları, gerek modern çizgilere sahip estetik mimari tasarımı gerekse de özel konumuyla şirketin yıldız projeleri arasında yer alıyor. Deniz ve doğayı buluşturan proje, benzersiz konum özellikleriyle, ferahlığın ve özgürlüğün tadını doyasıya çıkarma imkanı veriyor. 

Proje, yüzde 80'i yeşil alan olan 12.000 metrekare arsa içinde, 25 adet müstakil tapulu 350 metrekare arsalı villalardan oluşuyor. Stresli şehir hayatından kaçmak isteyenlere doğanın ve denizin en güzel manzaralarını sunan bu ferah yaşam alanı Selimpaşa şehir merkezine de yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Projeye olan ilgi, Home Yapı’nın ikinci etap çalışmalarına başlamasını hızlandırmış. 

Karlı ve yatırım değeri yüksek proje ile ilgili bilgiler veren Home Yapı Kurucu Ortağı İnşaat Mühendisi Nevzat Ülküseven ve Home Yapı Kurucu Ortağı Mimar Hasan Aksel Yağcıoğlu ile gayrimenkul sektörünün gündemini, Home Yapı’nın 2022 yılı planlarını ve yeni projelerini konuştuk. 

Home Yapı olarak 2022 için öngörüleriniz nelerdir?

Nevzat Ülküseven: Bu yıla baktığımızda piyasaların daha durgun olduğunu söyleyebiliriz. Bugün konut fiyatlarının geldiği nokta ve faizlerin yüksekliğinin bu durgunlukta etkisi büyük. Yapılacak faiz indirimleri 2022 için umut verici olacaktır. Dediğim gibi konut kredisi faizlerinin düşürülmesi, malzeme fiyat artışlarının dengelenmesi ve kurdaki dalgalanmanın stabil hale gelmesi, sektörün kaderini belirleyecek diyebilirim.  

Dedemin Konakları’nda süreç hangi aşamada? Hangi mimari yönler öne çıkıyor? Projenin özellikleri, sosyal olanakları ve yatırımcısına sağlayacağı ayrıcalıklar neler olacak? 

Hasan Aksel Yağcıoğlu: Yoğun şehir hayatından sıkılanlar, pandeminin de etkisiyle büyükşehirlerin dışındaki bölgelere olan ilgiyi artırdı. Gerek İstanbul’a yakınlığı gerekse de konum avantajıyla yerleşim için Silivri en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. 

Dedemin Konakları villalarının birinci etabı tamamlanarak iskan izni alınıp sahiplerine teslim edildi. Deniz ve doğayı buluşturan proje, benzersiz konum özellikleriyle, ferahlığın ve özgürlüğün tadını doyasıya çıkarma imkanı veriyor. Villalar, İstif Kent sitesi içindeki denize ve kumsala yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Selimpaşa şehir merkezine de yürüyüş mesafesinde olan Dedemin Konakları, TEM otoyoluna 3 dakikada ulaşabilme imkânı ve İstanbul’a yakınlığıyla da cazibe merkezi konumunda.

Projemiz, yüzde 80'i yeşil alan olan 12.000 metrekare arsa içinde, 25 adet müstakil tapulu 350 metrekare arsalı villalardan oluşuyor. Stresli şehir hayatından kaçmak isteyenlere doğanın ve denizin en güzel manzaralarını sunan ferah bir yaşam alanı diyebilirim. Projeye olan ilgi, bizi ikinci etap çalışmaları için oldukça heyecanlandırıyor.

Birinci sınıf malzeme ve işçilikle yaptığımız Dedemin Konakları projesi; 24 saat kamera kayıt güvenlik sistemi, otomatik panjurları, yüzme havuzu, çevre, peyzaj düzenlemesi, otoparkı, üst düzey ısı ve ses izolasyonu ile karlı ve yatırım değeri yüksek bir proje oldu. Gerek modern çizgilere sahip estetik mimari tasarımı gerekse de özel konumuyla yıldız projelerimiz arasında yer alıyor.

Gayrimenkul sektörünün gündemi nedir?  Home Yapı sektörün neresinde?

Nevzat Ülküseven: Şu an birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de gündem piyasaların normalleşmesidir. Çünkü pandeminin en çok etkilediği sektörler arasında yer alıyoruz. İki yıldan beri sektörde ciddi bir durgunluk var. Yine de umudumuzu kaybetmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Döviz kurlarındaki yükselişten ötürü maliyetlerin artmasının yanında, arsa fiyatlarındaki yüksekliğin de yeni konut projelerini olumsuz etkilediğini söylemeliyim. Müteahhitler yeni projeye başlayıp risk almak istemiyor. Yapılan yatırımın geri dönmesindeki belirsizlik bunun en büyük nedeni. Yine de Home Yapı olarak fabrika ve villa projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. İhracat yapan sanayicinin kredi bulma kolaylığı bu alanda büyük rahatlık sağlıyor.

Günümüz teknoloji altın çağlarını yaşıyor. Sizce, teknolojinin gayrimenkul sektörüne katkısı nedir? 

Nevzat Ülküseven: İnşaat sektörü, geleneksel yollarla varlığını sürdüren bir sektör olduğu için teknoloji konusundaki gelişmeler biraz daha yavaş ilerliyor. Ama günümüzde teknoloji, iş ve sanayinin tüm sektörlerinde değişim için bir katalizör olmaya devam etmektedir ve gayrimenkul de bir istisna değildir. Bu nedenle gelişen teknoloji trendleri emlak endüstrisini fırtına ile devralıyor ve iş yapma şeklimizi düzenliyor. Bu gelişmeleri takip etmenin size nasıl faydalar sağlayabileceğini öğrenmek de çok önemlidir.

Projelerinizde estetik, işlevsel, konforlu ve aynı zamanda güvenli, dayanıklı yapılar imar edebilmek adına yapı malzemeleri seçimi vb. kriterler neler oluyor? 

Hasan Aksel Yağcıoğlu: Projelerimizi tasarlarken işin uygulama kısmını da bildiğimiz için, müşterilerimize en optimum çözümleri tasarım aşamasından itibaren sunuyoruz ve şeffaf bir şekilde ilerlemeyi tercih ediyoruz. Böylece hiçbir sürprize yer bırakmadan müşterilerimize kendilerini ait hissedebilecekleri estetik ve güvenli mekânlar yaratıyoruz.

Modern ve şık cephe tasarımları, iç mekânlarda özel tasarımlar ile konforun ve huzurun harmanlandığı yaşam alanları oluşturuyoruz. İmalatı, birinci sınıf malzeme ve işçilikle yapıp güvenliği önemsiyoruz. Yüksek kaliteli beton ve demirler kullanarak deprem riski taşımayan yönetmeliklere uygun halde projelerimizi tamamlıyoruz. 

2022’de yeni hangi projelere start vereceksiniz?

Hasan Aksel Yağcıoğlu: Kılıç Otomat Fabrikası, Nehir Kağıtçılık Fabrikası şu an devam eden projelerimiz. Villa projesi olarak da Gümüşyaka Kurtsan Villaları devam ediyor. 2022’de de Velimeşe OSB'de yaklaşık 20.000 metrekare kapalı alanlı Mirbey Plastik Fabrikası projemize başlayacağız. Ayrıca Dedemin Konakları ikinci etap projesine de devam edeceğiz.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2022, 17:11
YORUM EKLE

Aldağ

Vefa

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını