banner1322
x

Daikin'den klimalar için bakım kampanyası

Daikin, sağlıklı bir iç ortam için indirimli klima bakım kampanyasını duyurdu.

Daikin'den klimalar için bakım kampanyası
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - ŞKonuyla ilgili olarak firma tarfından yapılan açıklamaya göre, klima sahiplerinin cihazlarını uzun yıllar boyunca verimli, güvenli ve konforlu bir şekilde kullanabilmelerine önem veren Daikin, bu sebeple 1 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak bir "klima bakım kampanyası" düzenliyor.

Ev veya ofislerdeki klimaların yılda en az bir kez bakımının yapılmasının, cihazların performansı ve enerji tasarrufu açısından büyük önem taşıdığını aktaran Daikin uzmanları, bakımların yetkili servislerce yapılması gerektiğine i hatırlatıyorlar.

Sağlıklı bir iç ortam için "doğru hava hareketi" başlatan Daikin, özellikle koronavirüs endişesinin yüksek olduğu bugünlerde başta filtre olmak üzere klima bakımının önemine işaret ediyor. Daikin uzmanları, virüse karşı alınabilecek tedbirler arasında mekanların, pencerelerinin sık sık açılarak ya da taze hava sağlayan cihazlar yardımıyla havalandırılması, klima bakımının yapılması, hava temizleme cihazlarının kullanılması gibi önerilerd sunuyor.

Çok sıcak havalarda klima kullanmamanın sağlığı etkileyebileceğini söyleyen uzmanlar, Daikin patentli özel filtre ve hava temizleme teknolojilerinin havayı yüzde 99,9 oranında temizleyebildiğinin altını çiziyor.

Daikin Akademi bünyesinde periyodik olarak verilen eğitimlerle uzmanlıklarını artıran yetkili servislerce sağlanan klima bakımları, hem cihazların ömrünü uzatıyor hem de enerji tasarrufu açısından büyük avantajlar sunuyor.

Klimaların bakımlarını yılda en az bir kere yaptırmak; cihazın ilk günkü gibi verimli çalışmasına olanak verirken, aynı zamanda bir dizi avantajı da beraberinde getiriyor.

Filtresi tıkalı klimaların performansının düştüğünü aktaran  Daikin uzmanları, böyle bir durumda cihazın kullandığı elektrikle doğru orantılı olarak ısıtma/soğutma yapamayacağını, bunun da yüksek elektrik faturası anlamına geldiğini aktarıyor. Bakım giderleri için ödenen bedelin sağlanan enerji tasarrufuyla en fazla bir yıl içinde amorti edildiğini kaydeden uzmanlar, yetkili servislerce düzenli olarak bakımı yapılan klimaların sonradan çıkabilecek daha büyük ve masraflı arızaların da önüne geçtiğini söylüyor.

Tüm Türkiye'ye yayılmış 500'ü aşkın yetkili uzman servisler tarafından sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılacak klima bakım kampanyası, 1 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak. Kampanya ile yüzde 45'lere varan indirimlerden yararlanmak için Daikin Çağrı Merkezi'nin 444 99 90 numarasını aramak yeterli olacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 14:54
YORUM EKLE

Legend Art

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını