banner1322
x

Daikin Su Soğutmalı VRV IV projelerin gözdesi

Daikin’in, 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+ ürün fark atan özellikleri ile büyük projelerin gözdesi oldu.

Daikin Su Soğutmalı VRV IV projelerin gözdesi
Endüstrideara

Daikin, her ihtiyaca yanıt veren ürünleriyle dün olduğu gibi bugün de fark yaratmaya devam ediyor. Markanın 2017 yılında piyasaya sürdüğü su soğutmalı VRV-IV W+, düşük enerji tüketimi ve az yer kaplayan kompakt yapısı sebebiyle ofis, otel ve rezidans gibi çok katlı farklı projelerin tercihi oldu. Soğutucu akışkan borusu mesafelerinin, hava soğutmalı sistemin kullanımını geçersiz kılabildiği çok katlı binaların yanı sıra dış ünitelerin montajında alanın yetersiz olduğu yapılarda çok iyi sonuçları veren ürün, otel gibi düşük ses seviyesi gerektiren projeler için de ideal bir seçenek sunuyor. 

MONTAJDA BÜYÜK AVANTAJ

ELEKTRİKTEN BÜYÜK TASARRUF 

VRV-IV W+’da iki aşamalı bir ısı geri kazanım özelliği kullanılıyor. İlk aşama, soğutucu akışkan sisteminde gerçekleşiyor ve yalnızca ısı geri kazanım ünitelerine uygulanıyor. Soğutma moduna geçildiğinde ise iç ünitelerden atılan ısının tamamı, ısıtma ihtiyacı olan alanlardaki ünitelere transfer edilerek, enerji verimliliği en üst düzeye yükseltiyor. Bu sayede elektrik maliyetleri büyük ölçüde aşağıya iniyor. Soğutucu akışkan borular için üstten veya alttan bağlantı yapabilme seçim imkanı sunan montaj avantajının yanı sıra, servis yapılabilecek parçalara kolay erişim için dönebilen anahtar kutusu, ürünün özellikleri arasında bulunuyor.
Benzersiz sıfır ısı dağılımı ilkesi, teknik odadaki havalandırma veya soğutma ihtiyacını ortadan kaldırarak, montaj esnekliğini en üst düzeye çıkarıyor. Cihazda standart olarak sağlanan değişken su akışı kontrolü ise sirkülasyon pompası vasıtasıyla aşırı enerji kullanımını düşürüyor. Gerektiğinde su debisini azaltan bu özellik, enerji tasarrufuna odaklanıyor. Isı geri kazanım seçeneğinde yer alan ve 16 port'a kadar çıkan multi BS kutuları da montaj süresini büyük ölçüde kısaltarak zamandan tasarruf sağlıyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 08:19
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını