banner1322
x

DAİKİN HAVA TEMİZLEYİCİ İLE KLİMAYI BİR ARAYA GETİRDİ

Daikin'in hava temizleme cihazı ile klimayı bir araya getirdiği yeni ürünü, taze hava sunabilen tek ürün olarak öne çıkıyor.

DAİKİN HAVA TEMİZLEYİCİ İLE KLİMAYI BİR ARAYA GETİRDİ
Endüstrideara

Hava temizleme cihazı ile klimayı bir araya getiren ve ayrıca taze hava sunabilen tek ürün olan Daikin Ururu Sarara, hem ideal nemi sağlıyor hem de ortamdaki havayı flash streamer teknolojisiyle temizlerken dışarıdan taze hava beslemesi yapıyor. 

"PANDEMİYLE BİRLİKTE TALEP ÜÇ KAT ARTTI"

Pandemiyle birlikte hava temizleme cihazlarına olan talebin üçe katlandığını belirten Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Salgın süreciyle daha da önem kazanan temiz hava ihtiyacına yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor ve Ar-Ge çalışmalarımızla yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olan ve markamızın benzersiz ‘flash streamer’ teknolojisine sahip ürünü Ururu Sarara’yı tüketicilerle buluşturmaktan çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

NEM ALIP VERME FONKSİYONUNA SAHİP TEK KLİMA 

Temel görevi ısıtma ve soğutma olan klimalar artık iç hava kalitesini olumlu etkileyen, zararlı partiküllere karşı savaşan hava temizleme teknolojileri ve filtreleme yöntemleriyle donatılıyor. İdeal iç ortam koşulları ortalama yüzde 40-50 nem oranından ve 20 ila 25 santigrat derece sıcaklıktan oluşur.

Klima kullanımı konusunda çekincesi olan titiz tüketicilerden tam not alan hava temizleme cihazı ile klimayı bir araya getiren ürün, ideal nemi sağlıyor ve ortamdaki havayı flash streamer teknolojisiyle temizlerken dışarıdan da taze hava beslemesi gerçekleştiriyor.

Split klima teknolojisinde nem alıp verme fonksiyonu olan tek klima olan Ururu Sarara, üzerindeki flash streamer ve diğer teknolojilerle havanın temizliğini garanti ediyor.

Dünyada ilk ve tek olarak Ururu Sarara ve Shira Plus model Daikin klimalarda kullanılan ve patenti yine Daikin’e ait olan flash streamer teknolojisi, ürettiği yüksek hızlı elektronlarla ortamda sirküle olan havanın içindeki zararlı partikülleri ayrıştırarak havayı temizliyor.

İç ortamda toz, polen, kötü koku ve alerjenler varsa klima bunları titanyum apatit filtresiyle emerek iç ortama vermeden süzüyor. Gümüş alerjen filtreleriyle iç mekan havasını en üst seviyede temiz ve kaliteli hale getiren markanın klimaları, rahat bir nefes almayı mümkün hale getiriyor.

KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEBİLİYOR

Isıtma ve soğutma işlemini yapacak gazın taşınmasına olanak tanıyan bakır boru hattının haricinde, farklı bir boru hattının olduğu ürün, bu sayede ihtiyaç halinde iç ortama taze hava taşınmasını sağlıyor.

Bütün duvar tipi split klimalarda ısıtma ve soğutma fonksiyonunun yanı sıra yazın sıcak hava ortamında içeriye soğuk hava göndermeden ortamdaki nemi uzaklaştırarak serinleme sağlayan nem alma özelliği bulunurken, yeni ürün, nem verebilen ve bunu da taze havayla birlikte taşıyan dünyadaki tek klima olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Ururu Sarara, ayrıca bu işlemi kumanda üzerinden basit bir tuşlama ile gerçekleştirme olanağı tanıyor.


 
Geniş ve ikili kanat yapısı ile havayı 12 metre uzağa üfleyebilen ürün, üç boyutlu hava üfleme teknolojisiyle havayı tüm odaya, odadaki en uzak köşeye kadar eriştirebilme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Cihazın iç ünite ön paneldeki filtreler ise özel bir otomatik fırça teknolojisi sayesinde sürekli temiz kalıyor. Bu sayede filtrelerde tıkanma ve kirlilik oluşmadan cihaz “kendi kendini temizleme” özelliğine de sahip oluyor.


 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021, 08:53
YORUM EKLE

Aldağ

TK Elevator

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını