banner1322
x

Daikin, ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülünün sahibi oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları” ödüllerinde, 2017 yılı ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülüne Daikin Türkiye layık görüldü.

Daikin, ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ödülünün sahibi oldu
Endüstri 40 Zirvesi

2011 senesinde Airfel’i satın alarak Türkiye’de çalışmalarına başlayan Daikin, Sakarya’daki üretim tesislerinden dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapıyor. Daikin’in ihracattaki başarısı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından verilen ‘İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödülü’ ile de tescillendi. Daikin, 2017 yılında yaptığı yaklaşık 156 milyon TL’lik split klima ihracatı ile İSİB’in “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” ödülünü aldı. İklimlendirme sektörünün başarılı ihracatçılarını açıklamak ve ödüllendirmek üzere İSİB tarafından her yıl düzenlenen ‘İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçılar Ödülü’ 18 ayrı kategoride sunuluyor.

HEDEF 2020’DE 200 MİLYON DOLAR

Sakarya’da 42 bin metrekaresi kapalı, toplam 100 bin metrekarelik alana kurulu fabrikasında klima, kombi, radyatör, klima santrali ve fan coil üreten Daikin Türkiye, aynı zamanda Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan’ın içinde bulunduğu CIS ülkelerinin de merkezi konumunda. 2017 yılında 100 milyon dolar ihracat rakamına ulaşan Daikin Türkiye, 2020 yılında bu rakamı 200 milyon dolara çıkarmayı amaçlıyor. Daikin Türkiye için ihracatın çok önemli hususlardan biri olduğunu belirten Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Daikin Türkiye olarak, Hendek Üretim Tesislerimizde ürettiğimiz klimaları tüm Daikin grup ülkelerine ihraç ediyoruz. Bu yılı 100 milyon dolar ihracatla kapattık. 2020 yılında ihracatımızı 2 katına çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye’yi bölgemizin üretim, AR-GE ve lojistik üssü olarak konumlama hedefimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Almış olduğumuz bu ödül de hedefimize adım adım ilerlediğimizin bir göstergesidir,” diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 00:12
YORUM EKLE

Aldağ

ECA

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını